?

Log in

No account? Create an account
Алст - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Алст [Feb. 13th, 2014|01:18 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

Невелике містечко Алст знаходиться в провінції Східна Фландрія між Брюсселем і Гентом. Його зручно відвідувати з купі з Дендермонде, між якими зручно курсує автобус. Для чого сюди їхати? А для того, щоб побачити одну з найкрасивіших і найстаріших беффруа. На жаль, туристи про це не знають. Принаймні, жодного туриста в Алсті помічено не було.

Уперше Алст згадується в документах IX століття, як заміська садиба абатства Лобб. У середньовіччі він мав велике стратегічне значення, знаходячись на переправі через Дандр і на дорозі Брюгге - Кьольн. У XI столітті місто перейшло від Брабанта до Фландрського графства. В середині XII століття почалося будівництво беффруа, найстарішої у Бельгії.

Хоча в 1360 місто сильно постраждало від пожежі, незабаром воно було відновлено і почало багатіти завдяки розвитку ткацтва. В період Нідерландської революції місто сильно постраждало. Під час Дореволюційної війни Алст був узятий французькими військами під командуванням маршала Тюренна в 1667 році і залишався під французькою окупацією до 1706 року.


Французька влада сприяла розвитку ткацької промисловості. Промислова революція, що почалася в XIX столітті, викликала в Алсте багато проблем і зробила його одним з центрів робочого руху в країні. Герб міста Алста містить досі кольори цього періоду: білий і червоний.


Колокольня-беффруа, прибудована до будинку старійшин (старій ратуші), резиденції міського самоврядування, - одна із найстаріших у Фландрії. Вона має 52 дзвони.


У 1999 дзвіниця і ратуша були включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сама стара ратуша була заснована в 1225 році і є найстарішою будівлею такого типу на території історичних Нідерландів (Бенілюксу).


Готичні деталі беффруа:


Вежа:


Вид ззаду:


На центральній площі поруч з беффруа знаходиться Амстердамська біржа – будівля на центральній площі у ренесансному стилі з елементами бароко (1630 р.):


Справа від беффруа розташована ратуша у стилі класицизму:


Церква Святого Мартіна була побудована в 1480 році, ставши найбільшим собором в регіоні. Робота над будівлею йшла 180 років, але через фінансові проблеми церква так і не була добудована. Раніше в церкві було багато шедеврів мистецтва, але під час іспанського, французького і голландського панування багато з цього було викрадено.


Церква св. Йосифа нагадує костел у Чорткові :)


Будівля залізничного вокзалу, побудована в 1852-56 роках – одна з найстаріших вокзальних споруд Бельгії. Вокзал споруджено у стилі тюдорівської готики архітектором Жаном Пьером Клейсенаром.дивіться також:
Беффруа-турне Фландрією (Бельгія + Люксембург)
Брюссель-2014
Дендермонде
Колекція ратуш і беффруа
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2014-02-13 01:02 pm (UTC)

Алст

Користувач toomth посилається на ваш запис з Алст пишучи: [...] Оригинал взят у в Алст [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: haidamac
2014-02-13 04:51 pm (UTC)
нічогеньке таке. Але одне на інше схоже, мабуть не має сенсу ставити собі за мету відвідати всі ці містечка (то я про себе)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2014-02-13 07:24 pm (UTC)
схожі, але різні
я вже вирішив майже всі подивитися, щоб вже більше туди не тягнуло :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: inmigrante
2014-02-13 10:05 pm (UTC)
Церква Св. Іосіфа мені нагадала нашу львівську Ельжбету :) Стільки років я на ії дивилась :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2014-02-14 05:35 am (UTC)
Трохи нагадує. Але Ельжбєта в 10 разів крутіша! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: inmigrante
2014-02-14 11:18 pm (UTC)
Не знаю, чи крутіша, рідніша точно :)
(Reply) (Parent) (Thread)