Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Алст

Невелике містечко Алст знаходиться в провінції Східна Фландрія між Брюсселем і Гентом. Його зручно відвідувати з купі з Дендермонде, між якими зручно курсує автобус. Для чого сюди їхати? А для того, щоб побачити одну з найкрасивіших і найстаріших беффруа. На жаль, туристи про це не знають. Принаймні, жодного туриста в Алсті помічено не було.

Уперше Алст згадується в документах IX століття, як заміська садиба абатства Лобб. У середньовіччі він мав велике стратегічне значення, знаходячись на переправі через Дандр і на дорозі Брюгге - Кьольн. У XI столітті місто перейшло від Брабанта до Фландрського графства. В середині XII століття почалося будівництво беффруа, найстарішої у Бельгії.

Хоча в 1360 місто сильно постраждало від пожежі, незабаром воно було відновлено і почало багатіти завдяки розвитку ткацтва. В період Нідерландської революції місто сильно постраждало. Під час Дореволюційної війни Алст був узятий французькими військами під командуванням маршала Тюренна в 1667 році і залишався під французькою окупацією до 1706 року.


Французька влада сприяла розвитку ткацької промисловості. Промислова революція, що почалася в XIX столітті, викликала в Алсте багато проблем і зробила його одним з центрів робочого руху в країні. Герб міста Алста містить досі кольори цього періоду: білий і червоний.


Колокольня-беффруа, прибудована до будинку старійшин (старій ратуші), резиденції міського самоврядування, - одна із найстаріших у Фландрії. Вона має 52 дзвони.


У 1999 дзвіниця і ратуша були включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сама стара ратуша була заснована в 1225 році і є найстарішою будівлею такого типу на території історичних Нідерландів (Бенілюксу).


Готичні деталі беффруа:


Вежа:


Вид ззаду:


На центральній площі поруч з беффруа знаходиться Амстердамська біржа – будівля на центральній площі у ренесансному стилі з елементами бароко (1630 р.):


Справа від беффруа розташована ратуша у стилі класицизму:


Церква Святого Мартіна була побудована в 1480 році, ставши найбільшим собором в регіоні. Робота над будівлею йшла 180 років, але через фінансові проблеми церква так і не була добудована. Раніше в церкві було багато шедеврів мистецтва, але під час іспанського, французького і голландського панування багато з цього було викрадено.


Церква св. Йосифа нагадує костел у Чорткові :)


Будівля залізничного вокзалу, побудована в 1852-56 роках – одна з найстаріших вокзальних споруд Бельгії. Вокзал споруджено у стилі тюдорівської готики архітектором Жаном Пьером Клейсенаром.дивіться також:
Беффруа-турне Фландрією (Бельгія + Люксембург)
Брюссель-2014
Дендермонде
Колекція ратуш і беффруа
Tags: Алст, Бельгія, Фландрія, беффруа, костели, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments