Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Кам'янка-Бузька

Пропрацювавши 2 роки у Львівській обласній раді, я так і не спромігся подивитися Кам'янку-Бузьку. І лише нещодавно, але вже як мешканець Києва, приїхав сюди, щоб подивитися на це маленьке, але вельми цікаве містечко. В Кам'янці є мініатюрна ратуша, величний костел, хрестоматійна дерев'яна церква, синагога, кілька церков, ще один закинутий костел, зруйнований палац, залишки австрійської міської забудови навіть приклад українського модерну - досить рідкого архітектурного явища.

Колишня назва міста - Кам'янка-Струмилівська.  Перші письмові згадки про Кам'янку датуються 1411 р. Наприкінці XV ст. Кам'янка-Струмилова була центром торгівлі та ремесла. Через місто пролягали торговельні шляхи з Києва до Польщі та з Волині на Львів. Двічі на рік тут проводили ярмарки, щотижня відбувалися торги. 1578 р. місто одержало право складу для дрогобицької солі. У місті діяли цехи кушнірів, ковалів, шевців, гончарів, слюсарів, мечників. Тут було 400 будинків.

Досить оригінальна ратуша розташована в центрі міста - на вулиці Незалежності. Ратуша двоповерхова, прямокутна у плані. До ратуші прибудована масивна ратушна вежа, яка має три поверхи. На вежі на рівні четвертого поверху встановлено годинник з циферблатом, діаметр якого понад 1 м. Донедавна годинник не працював, але стараннями спонсорів був відновлений і 15 лютого 2012 року відновив свою роботу. На вежі (на рівні першого поверху) поміщено герб міста Кам'янка-Бузька.


Ратуша і вежа не відзначаються багатством елементів декору, тому вся будівля виглядає дещо масивною і навіть строгою. Але це враження згладжує оригінальний дах ратушної вежі. Він гостроверхий, чотирискатний (вальмовий) з чотирма слуховими вікнами. Завершує дах оригінальна сиґнатурка зі шпилем-флюгером.


Поруч з ратушею - будинок народного дому у стилі українського модерну:
Стара аптека з іншого боку ратуші:


Поруч - будівля місцевого музею з дерев'яним портиком:


Величний костел Успіння Богородиці - головна домінанта міста. Це - неоготичний храм, побудований за проектом Теодора Тальовського у 1908-1914 роках:


Дерев'яна церква святого Миколая зведена у 1667 році із дзвіницею 1762 року:
Колишню синагогу окупувала автостанція:


Покинутий костел:


Церква Різдва Богородиці (1878-82 рр.). Фундатор — отець Михаїл Цегельський.


Нова греко-католицька церква:


На західній околиці міста стрімко помирає палац Мієрів середини ХІХ століття. В совєцький період тут розташовувалася військова частина.
Приклади міської забудови:
Важко не погодитися з К.Марксом :)

Tags: Кам'янка-Бузька, Львівщина, костели, палаци, ратуші, синагоги, церкви
Subscribe

 • Свідниця: костел миру

  Таких дерев'яних фахверкових храмів в Європі лише два. Перших з них ми вже бачили неподалік у місті Явор. Костел у Свідниці хоч і молодше на 2…

 • Krummhübel (Карпач)

  Відомий в Нижній Сілезії курорт Карпач знаходиться в Судетах (гірський масив Карконоше) у підніжжя гори Снєжка, що є найвищою вершиною цієї…

 • Erdmannsdorf (Мислаковіце)

  В колишньому німецькому поселенні Erdmannsdorf (сьогодні - польське село Mysłakowice) у передгір’ях Судетів є цікавий романтичний палац з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments