Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Волосківці

В селі Волосківці Менського району Чернігівщини розташована одна з найцікавіших козацьких барокових дерев'яних церков на півночі України. Хоч село і невелике і знаходиться на трасі Чернігів - Новгород-Сіверський, знайти церкву буде на так і просто. Вона знаходиться в північній частині села, і щоб дістатися до неї, доведеться трохи поблукати вузькими сільськими вуличками.
P5077972
Дерев'яна Успенська церква, збудована у 1765 р. - типова для архітектури Лівобережжя XVII-XVIII століть. Вона хрещата, однобанна. Основа храму - п'ятикамерний зруб з досить високим центральним восьмериком, увінчаним бароковою банею з заломом та главкою, характерні двері із зрізаними верхніми кутами.


P5077977

Решта ж деталей - результат прибудови минулого століття. Тоді ж з'явилася дзвіниця з критим переходом із західного боку, невисокі прибудови-тамбури з північною і південною сторін з ганками під двосхилим дахом, підтримуваним двома колонками. Перебудови спричинили і деякі конструктивні зміни в інтер'єрі.
P5077973

Дещо грубувата дзвіниця з рисами провінційного класицизму, сполучена, за відомою традицією, з бабинцем, а також тридільні величезні вікна, ганки з колонками й фронтончиками тощо.
P5077976

Єдину баню церкви вінчає один залом. Восьмигранний барабан перекритий зімкнутим усіченим склепінням і увінчаний главою з глухим ліхтарем і барочним за формою невеликим куполом.
P5077978

P5077979

Бабинец сполучений з середнім зрубом двох'ярусним вирізом. Внутрішній простір висотно розкритий. На лобових гранях зрубів - трьохприватні вікна.
P5077970

Дверні отвори з характерним для України трапецієподібним завершенням і карнизи фасадів прикрашені різьбленням з використанням традиційних народних мотивів (мотузочок та ін.).
P5077981

P5077975

P5077971

Типовий будинок:
P5077982
Tags: Волосківці, Чернігівщина, деревянная архитектура
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments