Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Прежмер

Одним з чудес архітектури і фортифікації Трансільванії є укріплені саксонські церкви. Будівничими таких церков-фортець були німецькомовні саксонці, яких спонукали колонізувати Трансільванію угорські королі, що правили цим регіоном в XIII столітті. Королі обіцяли переселенцям особливі привілеї і свободи. Саксонці будували свої поселення на гірських схилах Трансільванії - ці села були ізольовані від зовнішнього світу, і тому в них зберігся традиційний життєвий устрій, який саксонці принесли з берегів Рейну. Угорські королі прагнули заселити Трансільванію через те, що ця територія знаходилася на межі угорської імперії і постійно піддавалася.

Один з таких укріплених храмів знаходиться в селі Прежмер, що у 14 кілометрах на схід від Брашова. Серед усіх оборонних церков, побудованих саксонцями у середньовіччя, церква в Прежмері найбільш вражає товщиною і висотою своїх стін.Церква Прежмер врятувала життя тисячам селян від нашесть кочівних народів. Храм оточений стіною в 14 м висоти і 6 м товщини.
Церква Прежмер побудована у формі грецького хреста - символ тевтонських лицарів. По архітектурі, будівля цієї пам'ятки Румунії нагадує пізню готику, так звану бургундську готику. За оригінальність і красу споруди, церква Прежмер була вписана у світове культурне надбання.


Вхід в двір церкви здійснюється через напівкруглий прохід 30-ти метрової висоти, захищений двома рядами кріпосних воріт. Між воротами знаходиться капкан, в якого потрапляли вороги перші ворота, що проходили. Нині тільки одна сім'я мешкає в церкві і піклується про цей середньовічний пам'ятник, якому більше 500 років.


Навколо церкви, в стіні, розташовані маленькі кімнати у вигляді бджолиних сот. Кожна сім'я села ховалася в одній з кімнат стіни, у випадку якщо нападали вороги. Номер будинку в села співпадав з номером кімнати в оборонній стіні.
Власне, сама церква:
... та її скромний інтер'єр:
І на останок, саме село. Тут дуже патріархально!Tags: Румунія, Трансильванія, замки, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments