?

Log in

No account? Create an account
Матцен - село в Тіролі з трьома (!) замками - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Матцен - село в Тіролі з трьома (!) замками [Feb. 4th, 2015|07:00 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

Австрійський Тіроль не перестає дивувати. Не знаю, чи є ще десь у світі таке, щоб в одному маленькому селі аж три замки? Маленьке поселення, що розташоване в долині річки Інн між Інсбруком і Куфштайном, називається Матцен. Знаходиться воно поблизу містечка Брікслег, де є залізнична станція. Від неї до замків - близько 4 кілометрів. Ходить автобус, але відшукати його мені не вдалося: вокзал в Брікслегу на ремонті, а все, що навколо нього - будівельний хаос, що більше нагадує не будівництво, а післявоєнну розруху. Так що довелося йти пішки.

Перший замок, з яким ми познайомимося, називається Матцен. Власне, він і дав назву поселенню. Перша згадка про нього належить до 1278 року. Замок був побудований герцогом Баварії в якості заміської резиденції, а сьогодні він знаходиться в приватній власності.
Шестиповерхова будівля замку побудована з піщанику. Віконні отвори, прикрашені віконницями, можна побачити лише на двох верхніх поверхах. Наметовий дах викладений з темної черепиці. Характерною особливістю замку Матцен є величезна циліндрична вежа з конусоподібним куполом.


До замку ведуть масивні східці кам'яних сходів, що зберіглися практично в первинному виді. Двір засаджений кущами і деревами, оточений невисокою огорожею з бетонних стовпів і металевих лозин.
Віддзеркалення замку в парковому ставочку:


Навколо замку розташований мальовничий парк зі ставками і лебедями:На протилежному березі озера видніється другий, більш молодий, замок Нойматцен:


Замок Нойматцен, відомий також під назвою палац Ліпперхайд, був побудований в 1880-х роках. Нині будинок належить сім'ї Мессер.


Будівля побудована в стилі історизму. Фасади будови, що виштукатурюють і пофарбовані в жовтий колір, прикрашені фресками і геометричними візерунками, виконаними в червоних і білих тонах. Висока вежа з квадратною основою, розташована на задньому дворі замку, увінчана високим пірамідальним куполом з шпилем і кованим флюгером. Центральний портал виділяється обробкою з дорогого дерева темного кольору.
Палац оточений зеленню кущів, щільно прилеглих до стін, а з горища головної вежі відкривається прекрасний вид на мальовничу природу околиць. На цьому фото відразу два замки: Нойматцен та третій замок - Ліхтенверт:


Третій замок, з яким ми познайомимося, називається Lichtenwerth (замок світла), розташований майже напроти замку Нойматцен:


Перша згадка про нього датується 1212 роком. Замок являв собою прямокутну фортецю, яка включала зовнішній замок з надвірними будівлями. На сході знаходився триповерховий палац, який був замінений у XVIII столітті. Ще була вежа, зведена в XVII столітті. Вона включала в себе кухню з оригінальним обладнанням. Ще на території фортеці існував окремий замок у стилі бароко, каплиця якого була прикрашена в 1776 ліпниною в стилі рококо.
З 1879 замок Ліхтенферт належить до приватних володіннях, і вхід стороннім на його територію строго заборонений.


Так виглядає село Матцен:


Альпи в Матцені:


По дорозі до Інсбрука з вікна поїзда добре видно ще один замок, розташований неподалік. Білосніжний замок Тратцберг стоїть в оточенні лісу на схилі високої скелі, недалеко від тірольського містечка Швац.


Фортеця на високому березі річки Інн існувала з часів середньовіччя, її власники неодноразово мінялися. Замок Тратцберг в нинішньому вигляді побудований в 1500 р. Він став форпостом північних меж графства Андехс, що захищав його від вторгнень баварців.


Вид з вікна поїзда по дорозі до Інсбрука:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: zamki_kreposti
2015-02-07 03:10 pm (UTC)
> Замок Нойматцен, відомий також під назвою палац Ліпперхайд, був побудований в 1880-х роках.

Какой же это замок? ) Типичный для 19 века закос под замок, но по сути дворец/вилла или что-то типа того.

В итоге, всё же два замка, а это уже не такое уж и редкое явление. Даже на территории Украины поселения с двумя замками встречались.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-02-07 08:49 pm (UTC)
Це шлосс. А шлосси також часто називають замками. Насправді, і в нас Шенборн і Талькове також називають "замками", щоправда мисливськими.
Та і треба було надати солідності селу "з трьома замками" :)
(Reply) (Parent) (Thread)