Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Зимова Волинь-2015

Цієї середи каталися дивитися волинські замки. Волинь - то була біла пляма на мапі Західної України, знайомство з якою я завжди відкладав "на потім". А до цього її пізнання обмежувалося для мене Луцьком, Дубно і ще декількома пунктами на півночі Тернопільщини і Хмельниччини. На цей раз вирішити проїхатися трасою Київ-Чоп, встигли подивитися 6 пунктів, з замками, які раніше не бачив. Дуже повезло з погодою: це був єдиний день, коли було сонечко. А справжнім подарунком став сніг, від якого ми вже встигли відвикнути в Києві.

Враховуючи короткий світловий день, виїхали з Києва в 4:30 ранку. Першому пункті (Гощі) були близько 9 ранку. З останнього пункту (Олики) виїхали близько 17:30 і в 22:30 повернулися до Києва. Дороги на маршруті в цілому були добрі. Жахлива дорога - з Гощі до Острога, і з Острога до Новомалина.


Першою була Гоща, мимо якої проїзжав десятки разів, але заїхав вперше в житті. Тут зберігся спотворений совітами палац Ленкевичів-Валевських у стилі швейцарських шале.


Попри радянські спотворення основна фішка палацу - дерев'яні перекриття, таки зберіглися. Погодьтесь, фахверки в Україні зустрінеш не часто.


До Острога їхали довго, дорога погана - це не сказати нічого. По дорозі оглянули дерев'яну церкву в поліському стилі в селі Вільбівне:


Острог - старовинне місто, що дихає історію. Тут зберіглося багато історичних пам'яток минулих століть, велика частина яких знаходиться у досить доглянутому стані. Це можна, передусім сказати про замок князів Острозьких, яким можна насолоджуватися як ззовні, так і з середини.

Вежа Мурована і Богоявленська церква:


Друга замкова башта - Кругла:


Богоявленська замкова церква у стилі православної готики - головний фамілійний храм князів Острозьких:


Відносно добре зберіглася частина міських укріплень. Відреставрована Луцька брама виглядає ідеально, в середині - музей:


Інша брама, Татарська - в напівзруйнованому стані:


До наших днів дожила будівля великої синагоги, яка стоїть пусткою:


По залишкам інтер'єрів можна лише здогадуватися про її колишню велич:


Костел монастиря капуцинів на території Острозької академії:


З Острога поїхали оглядати руїни замку в Новомалині, до яких - близько 12 кілометрів шляху, який важко назвати дорогою. З дороги на Новомалин відкривається гарний вид на Межиріцький монастир:


Від замку Малинських зберіглися лише мальовничі руїни:


Але каплиця Новомалинського замку вражає і до сьогодні:


На зворотному шляху заїхали в Межиріч. Ансамбль Межиріцького монастиря - це справжній укріплений замок з мурами і баштами. Поруч з ним - старосвітська піч 17 століття.


Троїцька монастирська церква:


Після цього був марш-бросок на захід Рівненської області в містечко Клевань, де частково зберігся замок князів Чарторийських:


Найцікавіша деталь замку - віадук, що веде до замкової брами:


В містечку є потужний костел Благовіщення 1630 року. На жаль, до нього важко підібратися: він оточений парканом, а вхід не територію зачинений.


Від Клевані недалеко до Олики, але це вже Волинська область. Олика зустрічає Луцькою брамою - єдиним збереженим фрагментом колись потужних міських укріплень:


Олика знаменита відносно добре збереженим комплексом замку Радзивілів, який я давно мріяв побачити:


На території замку - психіатрична лікарня, але її пацієнти - лояльні до небагаточисельних туристів.


Напроти замку - один з найбільш вражаючих костелів, які колись доводилося бачити - колегіальний храм св. Трійці, збудований у 1635-1640 роках у стилі римського храму Іль-Джезу:


Оформленням костелу можна насолоджуватися годинами. Знаю, що інтер'єри храму - не менш цікаві. Ми намагалися потрапити всередину костелу за допомогою місцевих мешканців, але зусилля ні до чого не призвели.


Поруч з колегіальним костелом знаходиться костел святих Петра і Павла - один з найстаріших костелів Волині, побудований у 1460 році:


Фінальним акордом подорожі став Тунель кохання поблизу Клевані. Літні і осінні його фото бачили всі. А я покажу, як він виглядає взимку:


Найближчим часом докладно розповім про кожний пункт подорожі окремо.

Дивіться також: Зимова Волинь-2010
Tags: Волинь, Рівненщина, замки, костели, монастирі, палаци, синагоги
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments