Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Зігмарінген

Містечко Зігмарінген знаходиться в Швабських Альпах на півдні землі Баден-Вюртемберг. Добиратися - електричкою з Ульма, які їде близько години. Над Дунаєм на великий кам'яні скелі височіє замок Зігмарінген - один з найбільш фотогенічних на півдні Німеччини. Замок був резиденцією Гогенцоллернів - одної з найстаріших німецьких династій.

Найдавніша згадка про Зигмаринген зустрічається в 1077 році в літописах монастиря Пересхаузен (Klosters Petershausen). Ця згадка пов'язана з марною облогою замку Рудольфом фон Швабеном, що воював проти тодішнього імператора Генріха IV. Найстаріші частини замку приховані від сторонніх очей новобудовами і перебудованими будівлями 17 і 19 віків. Найдревніша частина замку в наші дні - так звана "римська вежа". Імовірно відбудована в 12 столітті, вона є доказом римського попередника Зігмарінген. Головна вежа замку, а також його ворота і палац частково відносяться до 13 століття. Ці частини замкового комплексу були свого часу сполучені воєдино з новобудовами.
Ще в 12 столітті замок був справжнім твором архітектури дунайської долини. 13 і 14 століття ознаменувалися тим, що не залишили значимих слідів ні в історії замку, ні в його зовнішньому вигляді. Тільки у 15 столітті почався новий будівельний період: замок почав розширюватися в північно-східному напрямі, а через декілька років в західному. Третій період будівництва начал Карл II граф фон Гогенцоллерн-Зігмарінген (1576-1606). Усі подальші перебудови і ремонт замку були особливо значимими в його історії, адже тепер з середньовічного Зигмаринген стає замком епохи Відродження.


У 1650 році дві будівлі замку були об'єднані і перетворені на одно єдине. Мінялися епохи, мінявся і зовнішній стиль замку - до другої половини 19 віків він став псевдоготичним. А в 1893 році сталася та сама пожежа, що охопила практично усі будівлі, в результаті якого довелося зробити радикальну перебудову усього комплексу. Цей процес тривав аж до 1902 року, коли була закінчена Португальська галерея.


Гогенцоллерни - одна із старих німецьких дворянських династій. У кінці 19 - початку 20 віків представники роду були і прусськими королями і германськими імператорами одночасно. Одна з гілок роду Гогенцоллернів до 1947 року правила в Румунії. Найбільший вплив на сьогоднішній замок Зігмарінген зробив, звичайно ж князь Карл Антон. Його батько також Карл, відмовився від престолу на користь свого сина в 1848 році. Саме при нім, замок обзавівся чималою частиною усього того багатства, що вже у наш час притягає в його стіни туристів з усієї Європи.


Деталі замку:


Вид з боку міста:


Ми і замок:
Вид на місто:


В самому міст також є на що подивитися. Центральна вулиця Фюрст-Вільгельм-штрассе:


Тут розташована міська ратуша - не надто стара (1927 р.), але добре вписалася в міський ансамбль:


Напроти ратуші - пам'ятник міфологічному германському рицарю Зігмару:


Праворуч від ратуши - стара міська аптека:


Навколо ратуші - багато значно старіших цікавих будівель. Зустрічається і фахверк:
Якійсь палац ХІХ століття:


Каплиця св.Йозефа:
Tags: Баден-Вюртемберг, Зігмарінген, Німеччина, замки, ратуші, фахверки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments