Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Штутгарт

Штутгарт - столиця землі Баден-Вюртемберг і 6 за кількістю населення місто Німеччини. Сюди ми потрапили видатково, щоб скоротити довгий літній вечір в Ульмі. Оскільки візит до Штутгарта не був плановим, ми навіть не вивчали його визначні пам'ятки. Вийшли з вокзалу і пішли туди, куди очі глядять. За півтори години побачили більшість пам'яток міста - Старий та Новий замки, ратушу, головний собор та все, що залишилося від старого міста.Почнемо з залізничного вокзалу в стилі функціоналізму (1920 р.):


Кьонігштрассе є щонайдовшою міською пішохідною зоною усієї Німеччини. 1100 метрів цієї вулиці від залізничного вокзалу до замку Вільгельма, в середньовіччі що справно служили міськими укріпленнями. Нині - це улюблене місце штутгартцев і гостей міста для променаду і шопінгу.


Єдиний в Штутгарті фахверк, і той - не дерев'яний:


Кьонігштрассе приведе до великої Замкової площі, на яку виходять відразу два міських замки - Старий і Новий:
Старий замок (Altes Schloss) - резиденція правителів Вюртембергсього дому. Основа Старого замку датується V століттям. У X столітті старий замок використовується як проста стайня.


Своє оборонне призначення замок повернув в 1321-му році, коли з'явилася чудова будівля з ідеально круглими вежами, яка резиденцією графів і герцогів Вюртембергских. Під час Другої світової війни замок був значно зруйнований, реставраційні роботи проходили до 1971 року. Сьогодні в замку розташовується Вюртембергський музей.


На схід від Старого замку знаходиться площа Шиллера:


На площі розташовано декілька визначних споруд. Стара канцелярія (Alte Kanzlei) 1598 року:


Будинок, відомий, як "Плодовий склад":


Замкова в'язниця і пам'ятник Шиллеру:


Поруч зі Старим замком розташована Монастирська церква, вперше збудована за зламі Х та ХІ століть. ЇЇ особливістю є дві дуже різні вежі. У той час, як західна вежа у кінці нави у восьмикутній формі виглядає декілька масивно, чотирикутна вежа, яка піднімається з південного боку нави, завершується витонченим гострим дахом.


Після чотирьох років реставраційних робіт, церква знову відкрилася 13 липня 2003 року святковою службою. Монастирська церква - це символ старого Штутгарту.


Східну частину Замкової площі займає Новий замок - палац-резиденція вюртемберзьких герцогів і королів.


Останній великий палац у стилі барокко в Німеччині був побудований герцогом Карлом Євгенієм фон Вюртемберг у 1744-1793 роках. Задумавши зробити Штутгарт "другим Версалем" герцог зажадав від міста будівництва, як воно виразилося, "досить комфортабельної квартири, що відповідає його соціальному положенню, його герцогській гідності і об'єму його придворного штату".


У вересні 1746 року був закладений фундамент палацу. Архітектором був Леопольдо Маттео Ретті, племінник Донато Джованні Фрізоні, будівельника Людвигсбургского замку. У період між 1746 та 1751 роками Ретті відбудував головну будівлю, так званий корпус-житло і садове крило. При цьому він орієнтувався на сучасну архітектуру Франції. Навколо центрального корпусу будівлі були приєднані два бічних крила, таких, що утворили підковоподібний урочистий двір.


Будівля з трьох флігелів - типовий представник свого часу. Єдиною прикрасою в його простому фасаді є скульптури на балюстрадах.


Після смерті Ретті будівництво палацу завершував Філіп де ла Гуепіере. До 1756 року він закінчив міське крило, надбудував в 1760 році купол в центральному корпусі будівлі, і до 1762 створював декорації рококо в садовому крилі і частково в корпусі-житлі.


Після того, як герцог Фрідріх II в 1806 році став королем Вюртемберга, приміщення в Новому палаці були перебудовані в імперському стилі (архітектор Ніколаус Фрідріх фон Тоурет). До середини минулого століття Новий палац служив резиденцією вюртемберзьким королям.


15 квітня 1920 року в мансардній квартирі Нового палацу з'являвся на світ Ріхард фон Вайцсекер, який з 1984 по 1994 роки був президентом Федеральної Республіки Німеччини.
Після руйнування палацу в 1944 році послідувало його відновлення з 1958 по 1964 рік. Сьогодні в Новому палаці розміщені земельні міністерства, а також проходять урядові прийоми федеральної землі Баден-Вюртемберг.


Оскільки Штутгарт був сильно зруйнований під час Другої світової війни, в центральній історичній частині міста старих будівель зберіглося дуже мало:


Нова ратуша в Штутгарті зведено вже після війни - у 1956-1958 роках. Південний її фасад - неоготичний, північний - конструктивістський:
Штутгардський національний театр (1909–1912 рр):
Tags: Баден-Вюртемберг, Німеччина, Штутгарт, замки, палаци, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments