Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Бад-Урах - фахверковий рай

Моя теорія про те, що все найцікавіше в Німеччині знаходиться в маленьких і нікому не відомих містечках, в черговий раз підтвердилася. Навряд чи якесь німецьке місто викликало такі захоплюючи почуття, як Бад-Урах. Потрапив сюди не плановано і несподівано: ткнув ввечері в Ульмі пальцем крапку на Google maps, а вже наступного дня був на місці. Але інша теорія про легкість і швидкість подорожей Німеччиною не підтвердилася: з Ульма до Бад-Ураха по прямій 60 км, але це таки ведмежий кут, до добиратися туди довелося 2,5 години з двома пересадками.

Містечко в мальовничій місцевості в центрі гірського масиву Швабських Альп викликало неабияке захоплення: стільки фахверків я ще ніде не бачив! Ратуша - фахверкова, замок - фахверковий, міські укріплення - фахверкова, вся забудова міста - різнокольоровий фахверк!


В Бад-Ураху проживає близько 16 тис. мешканців. Це - один з популярних в Німеччині кліматичних курортів. В місті є два замки. Почнемо з першого і старшого - замку Хоенурах, руїни якого височіють над містом.


Замок Хоенурах був побудований приблизно в 1025 році графами фон Урах. У епоху середньовіччя він був державною в'язницею. Вона стала настільки нелюбимою жителями Бад Ураха, що була стерта з лиця землі в 18-му столітті. Залишилася тільки каменоломня, яку люди використали для будівництва будинків.


Близько 1400 р. в долині для однієї з гілок вюртемберзького дому була побудована нова резиденція - замок Урах. З 1442 р. при Людвігу I фон Вюртемберг, і після розділу Вюртемберга за Нюртингенським договором, Урах став столицею графства Вюртемберг-Урах, а замок - офіційною графською резиденцією.


У 1474 р., з нагоди весілля Еберхарда V і Барбари Гонзага замок був кардинально перебудований і модернізований. Після об'єднання графства Вюртемберг в 1482 р. і переїзду двору в Штутгарт замок Урах втратив своє значення офіційної резиденції, і використовувався лише періодично як мисливський замок і як одно із заміських маєтків.У 1546 р. в Шмалькальденской війні Урах був зайнятий іспанськими військами під командуванням герцога Альбы. Через майже сто років, в 1634 р. в Тридцятирічній війні замок був знову узятий штурмом імперськими військами. У 1663-1664 рр. при Еберхарді III замок Урах був відреставрований і приведений відповідно до смаку свого часу.


У XVIII ст. при герцогу Карлу Євгенію замок Урах був модернізований востаннє, про що нагадує так званий Білий зал, колишній обідній зал. Подальші правителі, проте, все рідше зупинялися в замку, втративши всякий інтерес до старої резиденції. У 1819 р. на аукціоні були продані майже усі меблі, а внутрішні приміщення переобладнувані під квартиру міського приходського священика; на першому поверсі були влаштовані стайні.
Надбрамна башта замку:


Брама поруч з замком:


На замковому подвір'ї на березі річки побудовано замковий млин:


Поруч з замком знаходиться готична церква св. Амандуса, збудована у 1477 році:
Готичні деталі храму:
За замком починається старе місто - справжній фахверковий рай!


Пішохідна вулиця Кірхштрассе приведе до центральної площі міста - площі Ринок (Marktplatz):
На площі розташована фахверкова ратуша - одна з найбільш заворожуючих, які колись доводилося бачити:


Ратуша була збудована у 1440 році і розширена у 1562 році.


Ратушна аптека зліва від ратуши (1479 рік).


Фонтан перед ратушею:


Всі будинки на площі Ринок - шедевральні:


Оборонна башта - також фахверкова:


Ще одна башта міських укріплень:


Практично все місто забудовано фахверковими будинками:

Tags: Бад-Урах, Баден-Вюртемберг, Німеччина, замки, ратуші, фахверки
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments