Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Тюбінген

Тюбінген - один з найкраще збережених старовинних міст Німеччини. Завдяки відсутності важкої промисловості він практично не постраждав під час Другої світової війни, і сьогодні може запропонувати своїм гостям один з найавтентичніших міських ландшафтів в країні.

У 85 році н. е. римляни побудували тут форпост, що входив в систему знаменитого Лімеса (Limes - "дорога", "погранична стежка", пізніше просто "межа") - системи укріплених рубежів з валом і стінами із сторожовими вежами, обрамляв усі межі імперії. З приходом на ці землі алеманов поселення швидко розрослося, про що говорить характерне для цього племені закінчення "інген" в його імені.


У 1078 році літопису уперше згадують про існування замку Hohentübingen, в 1262 році за вказівкою папи Олександра IV тут закладається монастир августинців, а в 1272 році - францисканський, і місто швидко стає визнаним релігійним центром.


В центрі міста розташований замок Хоентюбінген, про який я вже розповідав вчора:


Старий Тюбінген відомий в першу чергу як університетське місто. Тутешній університет офіційно носить ім'я Еберхарда-Карла, але відомий усім просто як Тюбінгенський. Популярність його настільки велика, що майже третину жителів майже восьмидесятитисячного міста складають студенти. В силу цього Тюбинген - "наймолодший" з усіх німецьких міст.


У місці злиття Неккара і Аммера утворюється вузький трикутник землі, своєрідний півострів Neckarinsel ("Неккарский острів"), широко відомий своєю мальовничою вулицею Platanenallee, насправді зарослою високими платанами, деякі з яких досягають двохсотрічного віку. Тут же знаходиться цілий ряд історичних будинків, чия лінія фасадів навіть заслужила власного імені Neckarfront.


Серед цих колоритних будівель височіє і фарбований вохрою будинок "вежа Гельдерлина";, в якому поет Фрідріх Гельдерлін прожив останні 36 років свого життя.


Серце Старого міста - Ринкова площа з симпатичними фахверковими будинками і фонтаном Нептун:
Тут же стоїть і красива розписана у швейцарському стилі ратуша 15 століття з астрономічним годинником на фасаді:
Будинки на площі Ринок:
Фонтан "Нептун":


А на північ від Ратуші, на Корнхаусштрассе, стоїть одна з найстаріших і вражаючих будівель міста - Корнхаус. Вона використовувалася для зберігання зерна, а сьогодні в ній музей місцевої історії.
У старій частині міста, що відмінно зберіглася, можна помилуватися середньовічними фахверковими будинками і мощеними тротуарами, але і найбільш розкішними особняками, які належали в 19 столітті студентським братствам - досить впливовим університетським співтовариствам.


У старому місті Тюбінгена є маленькі канали, пишно прикрашені квітами:
P7163949

P7163950

P7163956

На одному з таких каналів стоїть фахверковий будинок черниць (1488 рік):
Колегіальна церква Святого Георга побудована в 11 столітті. Саме завдяки ній в місті і був заснований університет. На дзвіницю церкви можна піднятися по 172 сходинкам, а усередині оглянути красиві вітражі і гробниці правителів Бадена починаючи з 16 століття.
Перед церквою знаходиться площа Хольцмаркт - друга ринкова площа Тюбінгена, дуже жвава, з багатьма кафе і магазинами.


Тюбінгенська богословська семінарія (Штифт) - євангельсько-лютеранська богословська семінарія (так наз. Stift), приєднана в 1536 р. до Тюбингенскому університету, завдяки чому протестантська теологія зайняла видне місце в науковій діяльності університету.
Поліцейське управління:
Клінічна лікарня Тюбінгена:


Вілли студентського братства університету:
Готель біля замку:

Tags: Баден-Вюртемберг, Німеччина, Тюбінген, ратуші, фахверки
Subscribe

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Бріксен (Брессаноне)

  Бріксен (італійська назва- Брессаноне ) - містечко в Південному Тіролі, враженнями про яке можна ділитися годинами, настільки в місті багато…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments