?

Log in

No account? Create an account
Київ. Прогулянка Володимирською - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Київ. Прогулянка Володимирською [Aug. 14th, 2008|08:08 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, ]

Прогулянку історичними місцями Києва почнемо з найстарішої вулиці міста – Володимирської. Саме тут під час становлення Київської Русі виникли перші споруди міста – Золоті Ворота і Софія Київська.
Якщо рухатися з залізничного вокзалу у бік центру, то перша найцікавіша споруда, що на бульварі Тараса Шевченка майже не перетину з Володимирською вулицею – це Володимирський кафедральний собор. Споруда не така й древня (1862 – 1866 роки), але вражає своїми величезними розмірами і візантійським стилем:
 
Яскрава величезна будівля червоного кольору на перетині Бульвару Шевченка і Володимирської – Університет св.Володимира (1837 – 1843 рр.):
Якщо пройти університетським сквером, побачило один з особняків кінця 19 століття магнатів Терещенків:
Рухаємося по Володимирській убік історичного центру. Справа будівля Педагогічного музею (1911 – 1913 рр). Великої архітектурної цінності вона собою не представляє, але її історична цінність полягає у тому, що у 1917 році під час революційних подій тут працював перший Уряд Української народної республіки – Центральна Рада:
Через 100 метрів ліворуч побачимо Українську національну оперу (1901 рік). Як на мене, так її велич не поступається Одеському оперному театру:


Йдемо далі, і перед нами відкриваються залишки однієї з найперших споруд стародавнього Києва – Золоті Ворота (1017 – 1024 рр.). Звичайно, те, що ми бачимо, це відтворення 1983 року. Залишки ж воріт знаходяться усередині:


Ліворуч від воріт пролягає одна з стародавніх вулиць Києва – Ярославів Вал. Тут теж збереглося декілька кінця 19 століття.
Цей замок – колишній особняк барона Штенгеля:
А це – колишня караїмська кенаса:
Перспектива вулиці Ярославів Вал:
Повертаємося на Володимирську, і на протилежному боці вулиці дивимося на неоренесансний будинок 1901 року. Тут знаходилася кондитерська 2Маркіза», яка згадується у романі Булгакова «Біла гвардія»:
Трохи далі праворуч – будинок Служби безпеки України (колишнє КГБ, НКВД) – 1913 рік:
Ще буквально 200 метрів, і доходимо до серця Києва – Софійської площі. Тут розташована дзвіниця Софійського монастирю (11 – 12 століття), пам’ятник Богдану Хмельницькому та так звані «присутні місця»:


До розповіді про Софію Київську ми обов’язково повернемося у наступному огляді, а зараз рухаємося далі, і за 200 метрів від Софії нашим очам відкривається ще одне чудо Києва – Михайлівський Золотоверхий монастир (12 століття). Ця пам’ятка теж заслуговує окремої розповіді і ми повернемося до неї пізніше:
А поки йдемо у самий початок вулиці Володимирської убік Андріївської церкви і піднімаємося на Старокиївську гору. Тут розташовані залишки першої релігійної споруди Києва – Десятинної церкви (10 століття). Від неї залишився лише фундамент, біля якого відтворений приблизний облік церкви:
Поруч з нею – 400-літня липа:
На горі розташований Національний музей України та відкривається чудовий вигляд на урочища Гончари, Кожум’яки, Замкову гору. Нажаль, буйна літня рослинність не дозволяє побачити усю красу краєвидів.
Далі буде… 

LinkReply

Comments:
[User Picture]From: likoluchka
2008-08-14 06:39 am (UTC)
Ну ты молодец! Я не все из этого видела.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2008-08-14 06:56 am (UTC)
Леся, это всего лишь одна улица. Еще много всего интернсного будет! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mute_mutineer
2008-08-14 06:49 am (UTC)
Какой всё-таки Киев у нас красивый!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2008-08-14 06:59 am (UTC)
Красивый - не то слово! У нас вообще самая красивая в мире страна, просто большинство этого не знает, так как предпочитают греть свои задницы у телевизора или в пивбаре :)

А это - всего лишь одна улица центра Киева! "Дальше будет еще интереснее" (Филимонов:))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: sestra_yuliya
2008-08-18 09:08 am (UTC)
Фотки суперові. Одразу видно- знаєте і любите Київ.
До речі. Ось тут цікаве про ту капличку на місці Десятинної

http://muzyka-sniv.livejournal.com/22930.html#cutid1
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2008-08-19 07:59 am (UTC)
Дякую! Та не тільки ж Київ люблю! Люблю всю Україну! :)

Про десятинну почитав. Що в країні робиться, то й у церкві!. Доречі, мені знається, що все ж реальна територія десятинної церкви огорожена парканом і там йдуть якісь будівельні роботи.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: sestra_yuliya
2008-08-19 08:37 am (UTC)
Так то не будівельні! то розкопки. Знайомий-археолог розказав. Заглядала туди з фотоапаратом, там все законсервовано, фундамент видно, бур"яни...Хоча, хтозна, може, вже й будують що. Хіба довго
(Reply) (Parent) (Thread)