Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Київ. Прогулянка Володимирською

Прогулянку історичними місцями Києва почнемо з найстарішої вулиці міста – Володимирської. Саме тут під час становлення Київської Русі виникли перші споруди міста – Золоті Ворота і Софія Київська.
Якщо рухатися з залізничного вокзалу у бік центру, то перша найцікавіша споруда, що на бульварі Тараса Шевченка майже не перетину з Володимирською вулицею – це Володимирський кафедральний собор. Споруда не така й древня (1862 – 1866 роки), але вражає своїми величезними розмірами і візантійським стилем:
 
Яскрава величезна будівля червоного кольору на перетині Бульвару Шевченка і Володимирської – Університет св.Володимира (1837 – 1843 рр.):
Якщо пройти університетським сквером, побачило один з особняків кінця 19 століття магнатів Терещенків:
Рухаємося по Володимирській убік історичного центру. Справа будівля Педагогічного музею (1911 – 1913 рр). Великої архітектурної цінності вона собою не представляє, але її історична цінність полягає у тому, що у 1917 році під час революційних подій тут працював перший Уряд Української народної республіки – Центральна Рада:
Через 100 метрів ліворуч побачимо Українську національну оперу (1901 рік). Як на мене, так її велич не поступається Одеському оперному театру:


Йдемо далі, і перед нами відкриваються залишки однієї з найперших споруд стародавнього Києва – Золоті Ворота (1017 – 1024 рр.). Звичайно, те, що ми бачимо, це відтворення 1983 року. Залишки ж воріт знаходяться усередині:


Ліворуч від воріт пролягає одна з стародавніх вулиць Києва – Ярославів Вал. Тут теж збереглося декілька кінця 19 століття.
Цей замок – колишній особняк барона Штенгеля:
А це – колишня караїмська кенаса:
Перспектива вулиці Ярославів Вал:
Повертаємося на Володимирську, і на протилежному боці вулиці дивимося на неоренесансний будинок 1901 року. Тут знаходилася кондитерська 2Маркіза», яка згадується у романі Булгакова «Біла гвардія»:
Трохи далі праворуч – будинок Служби безпеки України (колишнє КГБ, НКВД) – 1913 рік:
Ще буквально 200 метрів, і доходимо до серця Києва – Софійської площі. Тут розташована дзвіниця Софійського монастирю (11 – 12 століття), пам’ятник Богдану Хмельницькому та так звані «присутні місця»:


До розповіді про Софію Київську ми обов’язково повернемося у наступному огляді, а зараз рухаємося далі, і за 200 метрів від Софії нашим очам відкривається ще одне чудо Києва – Михайлівський Золотоверхий монастир (12 століття). Ця пам’ятка теж заслуговує окремої розповіді і ми повернемося до неї пізніше:
А поки йдемо у самий початок вулиці Володимирської убік Андріївської церкви і піднімаємося на Старокиївську гору. Тут розташовані залишки першої релігійної споруди Києва – Десятинної церкви (10 століття). Від неї залишився лише фундамент, біля якого відтворений приблизний облік церкви:
Поруч з нею – 400-літня липа:
На горі розташований Національний музей України та відкривається чудовий вигляд на урочища Гончари, Кожум’яки, Замкову гору. Нажаль, буйна літня рослинність не дозволяє побачити усю красу краєвидів.
Далі буде… 

Tags: Київ, архітектура
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Резиденції Верхнього Поросся

  У травневі вихідні подорожував Верхнім Пороссям (або Надроссям). Довгий час цей етнорегіон залишався для мене Terra Incognita незважаючи на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments