Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Капустяни

Відвідуючи шикарні маєтки Собанських і Бжезовських на південному сході Вінниччини (Ободівка, Верхівка, Соколівка, Баланівка, варто заїхати й в Капустяни, щоб подивитися невеликий палац Щеньовських в стилі тюдорівської готики. Слід лише пам'ятати, що бруківка сюди така ж жахлива, як в сусідню Соколівку, тому треба десять разів подумати, чи готови ви сумнівні експерименти з автівкою.
PC180554.JPG
Капустяни вперше письмово згадуються у 1629 році і знаходилися на старій дорозі з Брацлава до Ольгополя. До другої половини ХІХ століття довколишні землі належали Потоцьким, після цього перейшли до Щеньовських. Останні у 1853 році побудували тут цукровий завод. Останній власник Капустян Ігнацій Щеньовський - син Станіслава Щеньовського та Юлії Ярошинської, у 1880-ті роки побудував тут симпатичний неоготичний палац.


PC180547.JPG

Двоповерховий палац під невисоким дахом у стилі англійської (тюдорівської) готики збудований за проектом київського архітектора Олександра Шилле. Палац звели асиметричним з квадратною триповерховою вежею, яка не дожила до наших днів. Однак зберіглися декілька мініатюрних восьмигранних башточок по кутах.
PC180549.JPG

Карниз палацу увінчують готичні фронтони з металевими гратами і прапорцями-флюгерами нагорі.
PC180556.JPG

В інтер'єрі палац був прикрашений різьбленими панелями. Гіпсова ліпка наслідувала ліпку з замку Блуа, а декор зали і меблів були у стилі Людовика. Посередині зимового саду стояла мармурова статуя Щеньовської. Сьогодні в палаці розташована сільська загальноосвітня школа.
PC180555.JPG

На території маєтку зберіглося декілька гарних господарських будівель:
PC180553.JPG

PC180550.JPG

PC180548.JPG

Льодовня:
PC180551.JPG

Територія фільварку:
PC180552.JPG

На території парку є цікавий курган чи пагорб штучного походження. Сьогодні важко сказати, для чого він був призначений.
PC180557.JPG
Tags: Брацлавщина, Вінниччина, Капустяни, Поділля, готика, палаци
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments