?

Log in

No account? Create an account
Скансен Зейдерзее - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Скансен Зейдерзее [Sep. 16th, 2015|12:22 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , ]

На околиці міста Енкхьойзен розташований унікальний етнографічний музей просто неба (скансен) під назвою "Zuiderzeemuseum Enkhuizen". Розташований він на на березі озера Эйсселмер, яке раніше, до спорудження греблі Афслейтдейк, було, власне, затокою Зейдерзее Північного моря. Територія музею розділена на три частини. Перша частина - рибальське село, друге, - міський квартал, третє - гавань. Усі будинки, човни, кораблі, церкви, магазини - сьогодення, тому тут можна відчути життя такий, якою вона була у кінці XIX століття. У основу проектування музею були покладені плани реальних міст і сіл цього регіону.


У рибальську частину були звезені будиночки з села Zoutkamp. У кожному - стандартний набір: крихітна кухонька з гасовою плиткою, велика кімната з обіднім столом, швацькою машинкою, комодом і стіною, яка складається суцільно з дверей. За дверима цими - короткі ліжка, на яких жителі Нідерландів спали сидячи (втім, так спали у той час практично в усій Європі). На кожному будиночку - таблички англійською мовою з історіями про ті сім'ї, які тут раніше жили, іноді дуже жалісними. У певні години біля будиночків бувають сеанси, на яких показують, як раніше стирали, плели вірьовки, робили сабо або бочки.


Міський квартал - це удома, згруповані навколо церкви. Багато хто будувався по кресленнях з нуля, хоча є привезені будівлі. Сирна і сувенірна крамниці, солодкий магазин, аптека, пошта, парова пральня працюють і сьогодні, так що у відвідувачів створюється повна ілюзія занурення в минуле.


Навколо гавані - старі будинки, привезені сюди з Волендама, Монникендама і з острова Маркен. У води - корабельна майстерня з характерним запахом пропахлих морем вірьовок і ароматом каніфолі. Тут реставрують човни і судна.


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: voronia
2015-09-17 09:42 pm (UTC)
А як вони пояснюють темний колір будинків?

Туди треба возити українських новобагацьких і показувати на прикладах архітектури, що нормальні люди роблять високу і щільну огорожу коло хліву, щоб свині і корови не повтікали, а коло хати низький пліт, щоб з сусідами можна було нормально вітатись і розмовляти.)))
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-09-18 06:36 pm (UTC)
Боюсь, що наше товстопузе бидло вже нічого не змінить...

Про колір будинків не знаю, не питав :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: voronia
2015-09-18 10:13 pm (UTC)
В людини завжди є можливість змінитись.
Журналісти, що пишуть про гарне життя, повинні зробити низькі і прозорі огорожі модними. Писати у всіх цих бабських журналах, що читають дружини, коханки, матері і дочки всіх тих багатих людей.

Мені здається, що це наслідки радянського соціалізму. Сховати за високим забором те, що накрали, щоб сусід не побачив і не доніс.
В Варшаві люди теж люблять ставити такі забори. А якщо право загосподарування передбачає прозорий, то обсаджують щільно туями і ялинками або обвішують всякими матами. Совок. Може їх діти доростуть до відкритості і поприбирають всі ті шмати і туйки з ялинками. Особливо шкода коли ховають, за цим всім, цікаві і часом досить гарні будинки.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-09-19 03:09 pm (UTC)
То не проблема. Мине років 100-200, смаки наших людей зміняться :)
(Reply) (Parent) (Thread)