?

Log in

No account? Create an account
Замок Еггенберг - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Замок Еггенберг [Oct. 13th, 2015|10:13 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

Замок Еггенберг - найбільша арістократична резиденція Штирії, знаходиться на західній околиці Граца. З головного залізничного вокзалу Граца сюди їздить трамвай №1. Зупинка так і називається - Schloss Eggenberg. Вхід на територію парку, де розташований замок, коштує 2 євро. В сам замок я ходив, бо був рано з ранку і він був ще зачинений.
no title
Резиденцію у 1625 р. наказав звести князь Еггенберг, фаворит і найближчий радник імператора Фердинанда II, свого роду австрійський Рішельє. Його улюблений архітектор Джованні П'єтро де Поміс, пам'ятаючи про захоплення князя астрологією, спроектував будівлю у дусі ренесансної гармонії. До складу палацово-паркового комплексу увійшла позднеготическая каплиця, побудована предками князя.
У будівлі де Поміса все було покликане нагадувати про хід часу і рух зірок: чотири бічні вежі символізують пори року, 52 кімнати - кількість тижнів в році, 24 службові приміщення - кількість годин в добі. За деякими підрахунками, в резиденції рівно 365 вікон, по числу днів в році. Астрономічна іконографія триває у фресках центрального Залу планет, в оранжереї і в найстарішій частині саду.


Замок був закінчений вже після смерті замовника, в 1635 році. Основні обробні роботи припали на 1641-46 олки. У 1666 р. онук замовника доручив художникові Вайсенкірхеру виконати для замку 600 малювальних робіт, які досі прикрашають його стіни. Після смерті останнього з Еггенбергів замок успадкували їх родичі, Герберштейни; вони володіли резиденцією до 1939 року. У XVIII столітті замок був наново мебльований в стилі рококо, а старовинний регулярний парк був замінений англійським.


У 1939 році замок перейшов від Герберштейнів до уряду землі Штирия. Граф Філіп Меран, один з морганатичних нащадків австрійських імператорів, організував тут музей полювання. Він входить в структуру Художнього музею Граця, найстарішого в країні.


Головний фасад замку:


Родинний герб на головному фасаді:


Замковий двір:


Годинникова вежа:Еггенберг - райський куточок розкішним парком з озерами, альтанками і скульптурами:
no title

Пави гуляють прямо перед замком:
no title

В'їзна брама замку:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: submarina28
2015-10-16 09:38 am (UTC)
О, такий гарний куточок:) Особливо там, де лілії над водою.
Ми теж Грац обговорювали вдома, плануючи одну з поїздок.
Але так ще остаточно і не вирішили, куди рвонути:)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-10-19 07:56 pm (UTC)
Ну, якщо Австрія, то все ж таки краще Інсбрук, Зальцбург і околиці :)
(Reply) (Parent) (Thread)