Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Замок Еггенберг

Замок Еггенберг - найбільша арістократична резиденція Штирії, знаходиться на західній околиці Граца. З головного залізничного вокзалу Граца сюди їздить трамвай №1. Зупинка так і називається - Schloss Eggenberg. Вхід на територію парку, де розташований замок, коштує 2 євро. В сам замок я ходив, бо був рано з ранку і він був ще зачинений.
no title
Резиденцію у 1625 р. наказав звести князь Еггенберг, фаворит і найближчий радник імператора Фердинанда II, свого роду австрійський Рішельє. Його улюблений архітектор Джованні П'єтро де Поміс, пам'ятаючи про захоплення князя астрологією, спроектував будівлю у дусі ренесансної гармонії. До складу палацово-паркового комплексу увійшла позднеготическая каплиця, побудована предками князя.
У будівлі де Поміса все було покликане нагадувати про хід часу і рух зірок: чотири бічні вежі символізують пори року, 52 кімнати - кількість тижнів в році, 24 службові приміщення - кількість годин в добі. За деякими підрахунками, в резиденції рівно 365 вікон, по числу днів в році. Астрономічна іконографія триває у фресках центрального Залу планет, в оранжереї і в найстарішій частині саду.


Замок був закінчений вже після смерті замовника, в 1635 році. Основні обробні роботи припали на 1641-46 олки. У 1666 р. онук замовника доручив художникові Вайсенкірхеру виконати для замку 600 малювальних робіт, які досі прикрашають його стіни. Після смерті останнього з Еггенбергів замок успадкували їх родичі, Герберштейни; вони володіли резиденцією до 1939 року. У XVIII столітті замок був наново мебльований в стилі рококо, а старовинний регулярний парк був замінений англійським.


У 1939 році замок перейшов від Герберштейнів до уряду землі Штирия. Граф Філіп Меран, один з морганатичних нащадків австрійських імператорів, організував тут музей полювання. Він входить в структуру Художнього музею Граця, найстарішого в країні.


Головний фасад замку:


Родинний герб на головному фасаді:


Замковий двір:


Годинникова вежа:Еггенберг - райський куточок розкішним парком з озерами, альтанками і скульптурами:
no title

Пави гуляють прямо перед замком:
no title

В'їзна брама замку:


Tags: Австрія, Грац, Штирія, замки
Subscribe

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Бріксен (Брессаноне)

  Бріксен (італійська назва- Брессаноне ) - містечко в Південному Тіролі, враженнями про яке можна ділитися годинами, настільки в місті багато…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments