Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Церкви у Чернівцях

www.castles.com.ua/goreca.htmlВ минулому році нажаль не було часу оглянути дві дерев’яні церкви Чернівців. Але під час цього візиту вони стали хіба не головною ціллю відвідування міста.
Отже, почнемо з першої церкви – Миколаївської – дерев’яної церкви «хатнього» типу. Це найстаріша дерев’яна церква Буковини. Побудована вона була у 1607 році.
Але історія її не дуже весела. Церква витримала татарську та турецьку навали, діяла в австро-угорські та румунські часи, пережила 2 світові війни і радянську владу.
Та кінець їй прийшов на початку 90-років минулого століття. У 1992 році рекетири підійшли до батюшки та запросили у нього «данину» у розмірі 1000 доларів США. Звичайно, таких грошей не було і батюшка відмовив рекетирам. У відповідь на це бандити підпалили церкву і вона майже вся згоріла…
Церкву відновили та у 1996 році освятили.
На мій погляд це – найприємніша та найоригінальніша церква Чернівців.

Але зовсім поруч з дерев’яною Миколаївською Церквою стоїть ще одна Миколаїівська церква, яка більш відома, як П’яна Церква.
Вона значно молодша за дерев’яну (1939 рік), але кидається в очі туристів своїми оригінальними підкрученими куполами.

Недалеко від обох миколаївських церков стоїть греко-католицька церква Успіня Присвятної Богородиці, побудована у 1821 році. Тут відспівували Ольгу Кобилянську.
По дорозі на Каличанку, де розташована друга дерев’яна церква Чернівців – теж Успенська, варто оглянути кіркут (єврейське кладовище) і стару синагогу при кіркуті.

Дерев’яна Успенська Церква на Каличанці датується 1735 роком. Нажаль, розташована вона так, що фотографувати її дуже незручно ні з якого боку.
На момент мого відвідування у церкві йшла служба. Народу було стільки, що не те, що у церкву не можливо було зайти, навіть на подвіррі місця не було.Вірменський Собор початку 19 століття розташована на однойменній вулиці Вірменській. Зараз тут органна зала:
Церква Св. Параскеви (1844 рік):
Костел Воздвиження Святого Хреста (1797 – 1814 роки):
Звичайно, у Чернівцях ще багато різних церков. Про одну таку цікаву церкву на Горечі дуже рекомендую почитати у Блеки.
 
Tags: Буковина, Чернівці, деревянная архитектура, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments