Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Чернівці. Будинок-карабель ("Шифа")

Шифа (від німецького Schiff - корабель) – один з найоригінальніших будинків старої частини Чернівців.
Споруджений наприкінці 19 століття на місті колишньої корчми «Золотий корабель».
І дійсно, ця незвичайна будівля своєю формою нагадує корабель, який своїм носом розтинає вулиці Головну і Шолом-Алейхема.Зi спорудженням чернiвецького будинку-корабля пов'язано чимало легенд. За однiєю з них, збудувати "шифу" задумали два австрiйськi морськi капiтани, що вийшли на пенсiю. Пiдшукуючи придатне мiсце для
будiвництва, моряки об'їздили майже всю тодiшню Австрiйську iмперiю. Та знайти таке мiсце (хоч i недешеве) вдалося лише у Чернiвцях.
Звiвши будинок, капiтани оселилися на другому поверсi. Кажуть, там вони встановили два мiстки i два штурвали. Вечорами капiтани виходили на невеличкий майданчик, що правив за палубу, i ставали до штурвалiв. Моряки нiяк не могли забути роки, проведенi на флотi.
Досить цiкаве й зовнiшнє оздоблення будинку-корабля. Особливо в його носовiй частинi. Тут вмуровано велетенську голову лева, грифонiв, а також дельфiнiв та водоростi. Дослiдники припускають, що це мiг бути родовий герб капiтанiв.
До речi, з пащi лева колись... текла вода. З цього фонтанчика чернiвчани могли втамовувати спрагу, не шукаючи криницi в центрi мiста.
Але так було недовго. З приходом радянської влади лева замурували цеглою, а колеса-штурвали та мiстки капiтанiв знищили. Совєти завiшали будинок-корабель щитами i лозунгами.
Лише у 70-х роках минулого столiття, тодiшнi керiвники мiста дозволили прибрати щити i розмурувати лева. Яким же було здивування реставраторiв, коли вони побачили, що фонтанчик уцiлiв! На жаль, у нашi днi напитися з нього вже не можна. Кажуть, прогнила каналiзацiя...Частину тексту взято звідси: http://www.expres.ua/articles/2005/08/25/1075/
 
Tags: Буковина, Чернівці, архітектура
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments