Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Мельк

Найцікавішим об'єктом юнесківської долини Вахау у Нижній Австрії є бенедиктинський монастир, що височіє над Дунаєм в місті Мельк. Більш розкішного барокового храму, нім монастирська церква, мені не доводилося бачити у всьому житті. У ззовні, і зсередини храм не має рівних. В Мельку закінчується туристичний маршрут долиною Вахау, який розпочнається в Кремсі-на-Дунаї. Повернутися з Мельку до Відня можна за годину з пересадкою в Санкт-Пельтені - столиці землі Нижня Австрія.


Абатство в Мельку було засноване у 1089 році, коли Леопольд II, маркграф Австрії, надав один зі своїх замків ченцям-бенедиктинцям з Ламбахського абатства. У XII столітті при монастирі була відкрита гімназія (найстаріша школа Австрії). Також при абатстві була заснована бібліотека, яка стала відомою завдяки великій колекції рукописів. Монастирський скрипторій став основним місцем для виробництва рукописів. У XV столітті монастир став центром монастирської реформи (згодом отримала його назву), яка була спрямована на відродження чернечого життя у Австрії та Південній Німеччині. З 1625 абатство стало членом австрійської Конгрегації, тепер відомої під назвою бенедиктинського конфедерації.


Нинішня головна будівля монастиря була побудована у стилі бароко в період між 1702 і 1736 роками за ескізами Якоба Прандтауера. Особливої ​​уваги заслуговує також церква абатства з фресками роботи Йоганна Міхаеля Роттмайра та вражаючі бібліотеки з незліченними середньовічними рукописами, у тому числі відомі колекції музичних рукописів і фресок Пауля Трогера.


Монастирська церква - найяскравіший бароковий шедевр, який колись доводилося бачити:
Коли потрапляєш всередину - взагалі сходиш з розуму:
Але найцікавіше - в монастирській бібліотеці. Проте, на жаль, фотографувати тут заборонено.


Фото - з німецької Вікіпедії:
Монастирське подвір'я:


Мармурова зала:
Монастир оточений баштами та укріплений бастіонами:
В'їзна брама монастиря:


Парк з парковим павільйоном:


Вид з монастирських стін на місто і околиці:
Вид на замок Weitenegg:


Спустимося вниз і прогуляємося містом:


З ратушею Мельку повезло не так, як з монастирем:
no title

Одна з оборонних башт міських укріплень:


Ще декілька поглядів на монастир і місто:
Tags: Австрія, Вахау, Мельк, бароко, монастирі, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments