Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Замок Ельц

Мрія побачити еталон справжнього середньовічного замку неодмінно врешті решт зупиниться на Ельці. Найфотогенічнійший з усіх німецьких замків майже з тисячолітньою історією знаходиться посеред лісу в горах поблизу долини річки Мозель в землі Райнленд-Пфальц. Замок Ельц заховався подалі від магістральних шляхів і залізниць. Дістатися сюди громадським транспортом можна лише у літній сезон. Технологія добирання наступна: в Кобленці сідаємо на електричку у напрямку Люксембургу, яка їздить щогодини. Виходимо на станції Treis-Karden, звідки до замку лише декілька разів на день влітку ходить мікроавтобус (розклад дивимося тут: http://www.burg-eltz.de/images/stories/doc/burgenbus.pdf). З автобусної зупинки, яка одночасно є і автомобільною стоянкою замку Ельц, до самого замку можна дістатися автобусом-шатлом вартість 2 євро, або пройтися пішки приблизно 15-20 хвилин.


Замок Ельц був побудований в XII столітті в долині маленької однойменної річки. Вперше ця назва зустрічається в паперах Фрідріха I Барбаросси. Замок був побудований на дорозі, яка сполучає Айфель, Мозель і Майфельд. За всю історію свого існування цей замок ніколи не піддавався захопленням і розгромам. Мабуть, ця єдина споруда такого роду в цій місцевості. Замку вдалося також пережити війни XVII і XVIII століть, від яких постраждали багато німецьких замків.
no title

На початку XIII ст. замок розділили троє братів: Теодорих, Елій і Вільгельм, де вони мешкали разом із своїми сім'ями, дружинами і дітьми. У 1331-1336 рр. сталися єдині серйозні військові дії за всю історію замку. Під час так званої "Ельцської ворожнечі" сеньйори Ельца разом з іншими вільними імперськими лицарями протистояли територіальній політиці архієпископа Тріра і курфюрста Балдуїна Люксембурзького. Для облоги замку архієпископ Тріра наказав звести на схилі скелі, що височіє над замком, облогову фортецю Трутцельц, стіни якого збереглися до нашого часу. Після здачі замку його хазяї стали васалами архієпископа Тріра.
no title

В ході війни за пфальцський спадок в 1688-1689 рр. була зруйнована велика частина замків в долині Рейну. Замок Ельц зберігся цілим і неушкодженим завдяки своєму хазяїну Антону Ельц-Юттингенському, який мав високий офіцерський чин у французькій армії. З 1815 року предок нинішнього господаря замку графа Карла Ельцського викупив права на повне володіння замком. У XIX ст. він зайнявся реставрацією свого замку. У 1845-1888 рр. на масштабні будівельні роботи була витрачена значна сума в 184 тисячі марок, що по купівельній силі складає близько 8 млн євро. Реставрація проводилася дуже дбайливо і зберегла історичний архітектурний вигляд. Нинішній власник замку мешкає у Франкфурте-на-Майне. Він надав замок для огляду публіки, піклується про його збереження.
no title

З трьох сторін замок оточений річкою і височіє на скелі заввишки в 70 метрів. Навколо замку - неповторний ландшафт. Середньовічна фортеця будувалася впродовж п'ятисот років, і зараз його основа складається з десяти житлових веж, найбільша з яких володіє заввишки 42 метри від фундаменту. До найдавнішої романської частини фортеці відносяться будинок Плательтц і старий замок - невеликий дворик біля нього. Останні будівлі палацу Ельца належать епосі бароко.


Навколо ядра замку розташовується декілька дворів, поділених стінами і укріплень, що утворюють зовнішню частину. Також вони служать в якості господарських приміщень. У замок можна потрапити лише двома шляхами: через головні ворота на північній стороні, пройшовши по довгому вузькому мосту, або через другі ворота на південно-східній стороні фортеці.
Найстаріша частина замку - будинок Платтельц, що складається з 6-поверхової житлової вежі (XIII ст.) і залишків палацу в романському стилі.
Вхід у внутрішній двір:


Внутрішній двір:Ще декілька цікавих ракурсів замку:


Tags: Мозель, Німеччина, Рейн, замки
Subscribe

 • Підсумки-2018

  2018 рік став 15-м роком моїх інтенсивних подорожей. За цей період я відвідав 50 країн і близько 1300 міст, містечок та цікавих куточків. Цей рік був…

 • Видубицький монастир

  Видубицький монастир - чудовий архітектурний ансамбль храмів у стилі українського (козацького) бароко, що розташований на схилах Печерських…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments