Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Обервезель

В долині Середнього Рейну лежить цікаве містечко Обервезель, в якому варто зупинитися і провести декілька годин. Місто оточено кам'яним муром з багатьма баштами. Центр забудований фахверковими будиночками, посеред нього - елегантна ратуша, стильно вкрита лускою зі сланцю. В містечку - дві цікаві середньовічні церкви: готична і романська. Над містом височіє замок Шьонберг - один з найкраще збережених на Романтичному Рейні.
no title
Перша згадка про місто Везель, що спочатку був двором, відноситься до 1149 року. Вже у 1220 році Обервезель у отримав статус вільного імперського міста, але потім став частиною курфюршества Трір, аж до секуляризації в 1802 році, коли він відійшов спочатку до Франції, а через декілька років разом з іншими лівобережними територіями - до Прусії.

no title

Обервезель вважається "Містом веж" ("Stadt der Türme"). Багато хто з них відкритий для туристів, як і частини середньовічної міської стіни, що відмінно збереглася.


З веж і міської стіни можна побачити місто в усій красі, після чого пройтися по вузьких міських вуличках, помилуватися мальовничими ландшафтами і фахверковыми будиночками.


Панорама міста з міської стіни:


Романська церква св. Мартина, 1 половина 14 століття:


Wernerkapelle (каплиця Вернера), поч. 14 століття:


Міська стіна, якщо йти вгору за течією річки, закінчується якраз біля "Червоної церкви" - Лібфрауенкірхе. Церква вважається одним з найважливіших пам'ятників періоду розквіту готичного стилю - зрілої готики в Німеччині. З моменту закладки фундаменту її нинішньої будівлі пройшло вже більше 700 років, а перша письмова згадка про церкву Пресвятої Діви Марії (Marienkirche), що стояла раніше на цьому місці, датоване 1213 роком.
Міська ратуша, 1847-50 роки:
no title

Фахверкові будинки на площі Ринок:


На горі над містом стоїть замок Шьонбург, перша згадка про який датується 911 - 1166 роками. Починаючи з XII століття в Обервезелі правили барони Шьонбурги, вони також мали право стягувати митні збори на річці Рейн. Найбільш відомим був Фрідріх фон Шенбург, відомий як "Маршал Шьонбург", який в XVII столітті служив в званні полковника, потім генералом короля Франції у Франції і Португалії, а пізніше - в Пруссії і в Англії, служачи Вільгельму II Оранскому.


Рід Шенбургов обірвався із смертю останнього спадкоємця, сина Фрідріха Шенбурга. У 1689 році замок був спалений французькими солдатами під час Пфальцських воєн.


Замок залишався в руїнах упродовж 200 років, поки його не придбала німецько-американська сім'я Райнлендерів. Вони викупили замок з муніципальної власності міста у кінці XIX століття і відбудували його наново в романтичному стилі. У 1950 році міська рада Обервезеля викупила замок назад у сім'ї Райнлендеров.


З 1957 року замок на правах довгострокової оренди придбала сім'я Хюттлов. Вони відкрили в замку готель і ресторан.
Вид на Обервезель з Рейну:


Tags: Німеччина, Обервезель, Рейн, готика, замки, ратуші, фахверки, церкви
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Підсумки-2018

  2018 рік став 15-м роком моїх інтенсивних подорожей. За цей період я відвідав 50 країн і близько 1300 міст, містечок та цікавих куточків. Цей рік був…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments