Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Гільдесгайм

Гільдесгайм - чудовий приклад того, як німці вміють з попелу відновити середньовічну красу. До 45-го року Гільдесгайм, місто в Нижній Саксонії в 25 км від Ганновера, вважався ідеальним зібранням шедеврів архітектури середньовіччя. Але в результаті повітряних нальотів 22 березня 1945 року центр міста фактично припинив своє існування. Але в рамках великої реконструкції історичного центру, яка почалася у 1980 році деякі із старих будівель навколо головної площі були знесені і замінені копіями справжніх будівель. Кожен об'єкт площі тепер повністю відповідає оригіналу, а на перших поверхах будівель затишно розташувалися численні ресторанчики, бари і кав'ярні.
no title
На жаль, мені вдалося подивитися лише маленьку частину міста. Це був серпень місяць, але в ті дні середина літа стрімко перетворилася на пізню осінь: +36 різко змінилося на +12, а шалена злива не припинялася майже 4 доби. Тому поза увагою залишилися середньовічні романські храми і ділянки історичної забудови. По-суті огляд міста довелося обмежити лише центральною площею Ринок.
Ринкова площа (Marktplatz) була відновлена з точністю до дрібниць. Тут можна побачити унікальні фахверкові будинки гільдій. Поруч знаходиться готична ратуша, яка vfq;t  не постраждала від бомбардувань. Свою назву Марктплатц несе з часів Вільгельма фон Гумбольдта, який вважав її однієї з найкрасивіших площ світу.
no title

На площі знаходиться найбільший і найзнаменитійший фахверковий будинок в Німеччині Knochenhauer (будівля цеху м'ясників), побудований в 1529 році.


Деталі будинку з середньовічними сюжетами вражають:


no title

Ранньоготичний житловий будинок Темпельхаус (Молельний дім), 14 століття:


Ренесансний еркер Темпельхауса:


Wedekindhaus:


Від кожного елементу будинку неможливо відірвати очі:
Еркер:


Зліва - Wollenwebergildehaus (будинок гільдії пекарів):


Der Umgestülpte ("Перевернутий будинок"):


Roland House 14 століття з бароковим порталом і еркером:


Ратуша 1290 р. частково зберіглася під час бомбардувань:


Деталі ратуші:


Вид на ратушу з тильного боку:


Площа Ринок:
Еркери будинків на Ринку:
no title

Базиліка св. Годегарда названа на честь єпископа Годегарда, наступника єпископа Бернварда. Основне будівництво відбувалося у 1133-1172 рр.


Tags: Гільдесгайм, Нижня Саксонія, Німеччина, готика, ратуші, фахверки
Subscribe

 • Бреннеро - одне містечко на дві країни

  В самому серці Тіроля - мого улюбленого альпійського регіону розташувалося містечко Бреннер (італ. - Бреннеро). Частина його знаходиться в Австрії,…

 • Київ: вулиця Бульварно-Кудрявська

  Сьогодні познайомлю вас з цікавою київською вулицею, яка знаходиться всього в 15 хвилин від мого помешкання в Києві. Вулиця Бульварно-Кудрявська…

 • Київ: будинок з котами і совами

  Один з найбільш яскравих будинків старого Києва з незвично оформленим фасадом заховався трохи подалі від історичного центру на вул. Гоголівській,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments