Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ганновер

З усіх німецьких земель мені найбільше подобається Нижня Саксонія. Але її столицю Ганновер навряд чи можна назвати найцікавішим земельним центром. Швидше, навпаки. Місто було майже стовідсотково зруйновано під час війни. Та німці змогли зберегти і відновити найцікавіші історичні споруди міста: нову і стару ратуші, ринкову церкву і фахверкові будинки в центрі. Ганновер зручно використовувати, як базу для подорожей навколишніми містами. Навколо- безліч нереальної краси маловідомих фахверкових містечок. А на огляд самого Ганновера достатньо буде пари годин: все розташовано поруч і досить компактно. Щоправда, весь час мого перебування в Ганновері була безперервна злива. Лише з третьої спроби вдалося хоч якось сфотографувати головний архітектурний шедевр міста - Нову ратушу.
no title

Але ми почнемо коротку подорож містом зі Старої ратуші. Шедевр цегляної північної готики був зведений у 1410 році. Будівля ратуші складається з трьох цегляних споруд, з'єднаних між собою: торгового павільйону, судового портика і судового корпусу. Найстаріший з них - торговий павільйон. Раніше до цього середньовічного будинку-корабля примикало ще і Аптечне крило, але його знесли в середині XIX століття.
no title

В результаті нальоту союзної авіації в ніч з 8 на 9 жовтня 1943 року будівля ратуші була знищена. Остаточно відновити його вдалося через лише двадцять років. Зараз приміщення ратуші використовуються для проведення ділових зустрічей, міських свят і фестивалів. Також в її стінах розмістився затишний ресторан.
Напроти ратуші на площі Ринок розташувалася ще один приклад цегляної готики - Ринкова церква Св. Георга і Св. Якоба. Головна лютеранська кірха Ганновера була побудована в XIV столітті. Будівля була серйозно пошкоджена під час авіанальотів у 1943 році і відновлено до 1952 року. Висота західної вежі церкви становить 98 метрів зі шпилем.
Найцікавіша вулиця міста - Крамерштрассе. На короткій пішохідній вуличці є декілька фахверкових будинків. Це - всі старі будівлі, які вижили після бомбардування міста і були звезені в одне місце.
no title

Одна з найцікавіших будівель Ганновера - будинок Лейбниця. Великий філософ і математик Готфрід Вільгельм Лейбніц прожив в цьому будинку останні 18 років життя. Тут же в кімнаті на другому поверсі він помер 14 листопада 1716 року. Будинком Лейбніца будівлю стали називати лише через півтора століття.


На жаль, нинішній будинок-музей Лейбніца - усього лише ретельно виконана реконструкція первинної будови. Оригінальний же будинок був повністю зруйнований під час бомбардування в 1943 році. Через 40 років міська влада вирішила відновити будівлю по старих фотографіях.


Чи не єдиний фрагмент міських украплень, який дійшов до наших днів - башта Бегінен. Будівництво вежі Бегинен на набережній Ам Хоен Уфер було закінчене в 1357 році. Назва походить не від німецького дієслова beginnen (тобто "починати"), а від забутого ордену монахинь-бегінок. Адже колись вежа була частиною міської стіни, за якою знаходився монастирський сад.


Візитівка Ганновера - Нова ратуша. Деякі називають цю будівлю найшикарнійшою ратушею Німеччини. Попри те, що по своєму архітектурному рішенню вона нагадує класичні палаци XVIII століття, зведена вона була на початку XX століття. Її урочисте відкриття відбулося 20 липня 1913 року.


Трохи вечірнього Ганновера:
Tags: Ганновер, Нижня Саксонія, Німеччина, готика, ратуші
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments