?

Log in

No account? Create an account
Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Коростишів [Mar. 11th, 2016|10:39 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

Коростишів був першим пунктом першої моєї подорожі цього року, яка закінчилася, так і не розпочавшись. Місто, яке я збирався відвідати принаймні останні років вісім, вдалося побачити лише декілька хвилин. Щойно я вийшов з машини, встигнувши побачити костел та пам'ятки навколо нього, як послизнувся не сходах місцевого парку і отримав травму, яка зупинила моє активне життя на декілька місяців. Досі з жахом згадую той день, але все ж таки вирішив присвятити Коростишеву короткий фотозвіт. В місті, що розташовано між Києвом та Житомиром, є шикарний бароковий костел, залишки маєтку Олізарів, фахверкова бібліотека, старовинний парк (будь він проклятий!), скелясті береги Тетерева, старовинна поштова станція та декілька споруд понад сторічної давнини.


Найвідоміша пам'ятка Коростишева - костел Різдва Пресвятої Діви Марії. Перший костел в Коростишеві збудувала родина Олізарів, яка довгий час володіла містом. Це був дерев'яний храм. Новий мурований костел в стилі бароко спорудили у 1798 році. 1802 році до нього прибудували капличку, в крипті якої збереглись поховання Олізарів. За совєтів храм було зачинено, приміщення використовували як зерносховище, а потім як кінотеатр. У 1991 р. святиню повернуто католицькій громаді.


Інтер'єр костелу:


Різдвяна шопка на храмовому подвір'ї:


Поруч з костелом збереглася одноповерхова будівля плебанії кінця XVIII століття в стилі класицизму, зведена коштом Юзефа Каласантія Олізара:


У ХІХ столітті Густав Олізар спорудив поруч з костелом палац, в якому зберігалася велика колекція творів польських художників XVIII століття та багато стародруків. Примітно, що палац було зруйновано... в часи української незалежності. Від нього залишилося лише 4 колони.


Фонтанні композиції в парку Олізарів:


Фахверкові споруди - велика рідкість для України. В Коростишеві на території маєтку Олізарів зберіглася фахверкова бібліотека:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: lyoshko
2016-03-17 07:12 am (UTC)
о, а як так сталося що палац зруйнували?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-04-06 05:32 am (UTC)
Аварійний був. Коштів на відновлення не було
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: lyoshko
2016-04-06 02:08 pm (UTC)
капець!
(Reply) (Parent) (Thread)