Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Коростишів

Коростишів був першим пунктом першої моєї подорожі цього року, яка закінчилася, так і не розпочавшись. Місто, яке я збирався відвідати принаймні останні років вісім, вдалося побачити лише декілька хвилин. Щойно я вийшов з машини, встигнувши побачити костел та пам'ятки навколо нього, як послизнувся не сходах місцевого парку і отримав травму, яка зупинила моє активне життя на декілька місяців. Досі з жахом згадую той день, але все ж таки вирішив присвятити Коростишеву короткий фотозвіт. В місті, що розташовано між Києвом та Житомиром, є шикарний бароковий костел, залишки маєтку Олізарів, фахверкова бібліотека, старовинний парк (будь він проклятий!), скелясті береги Тетерева, старовинна поштова станція та декілька споруд понад сторічної давнини.


Найвідоміша пам'ятка Коростишева - костел Різдва Пресвятої Діви Марії. Перший костел в Коростишеві збудувала родина Олізарів, яка довгий час володіла містом. Це був дерев'яний храм. Новий мурований костел в стилі бароко спорудили у 1798 році. 1802 році до нього прибудували капличку, в крипті якої збереглись поховання Олізарів. За совєтів храм було зачинено, приміщення використовували як зерносховище, а потім як кінотеатр. У 1991 р. святиню повернуто католицькій громаді.


Інтер'єр костелу:


Різдвяна шопка на храмовому подвір'ї:


Поруч з костелом збереглася одноповерхова будівля плебанії кінця XVIII століття в стилі класицизму, зведена коштом Юзефа Каласантія Олізара:


У ХІХ столітті Густав Олізар спорудив поруч з костелом палац, в якому зберігалася велика колекція творів польських художників XVIII століття та багато стародруків. Примітно, що палац було зруйновано... в часи української незалежності. Від нього залишилося лише 4 колони.


Фонтанні композиції в парку Олізарів:


Фахверкові споруди - велика рідкість для України. В Коростишеві на території маєтку Олізарів зберіглася фахверкова бібліотека:
Tags: Волинь, Житомирщина, Коростишів, костели, палаци, фахверки
Subscribe

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Бріксен (Брессаноне)

  Бріксен (італійська назва- Брессаноне ) - містечко в Південному Тіролі, враженнями про яке можна ділитися годинами, настільки в місті багато…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments