?

Log in

No account? Create an account
Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Гослар [Apr. 9th, 2016|07:12 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , ]

Я вже неодноразово казав, що Нижня Саксонія - найцікавіша, і одночасно найбільш обділена увагою туристів земля Німеччини. Зайвий доказ тому - містечко Гослар, що лежить у підніжжя гірського масиву Гарц неподалік від Вернігероде. Головна фішка міста - це сірі фахверкові будинки, які вкриті лускою з чорного сланцю. Колишнє ганзейське місто Гослар - одне з найстаріших в Німеччині - перша згадка про місто датується 922 роком, коли Генріхом Ібуло засновано поселення біля гори Раммельсберг. З Священної Римської імперії в місті зберігся імператорський пфальц - замок-палац німецьких імператорів.
no title

Серце міста - площа Ринок. Тут розташовані найзначніші архітектурні будівці 12-15 віків. Серед них - побудована в готичному стилі будівля міської ратуші, будівля купецької гільдії, Кайзеррінгхаус. Центр площі прикрашає фонтан 12 віків із золотим орлом - символом кайзера.
no titleНайзначніша будівля площі Ринок - Кайзерворт, або будівля купецької гільдії, яка була побудована госларським купецтвом в кінці 15 століття, ще до того, як була споруджена міська ратуша. У середньовіччя Гослар був членом ганзейского торгівельного союзу, торгівля тут процвітала, і купецтво прагнуло продемонструвати своє багатство і вплив.
no title

Будівлю прикрашають фігури кайзерів, виконані в стилі ренесансу.


Останні 200 років у будівлі гільдії розташовується готель для знатних гостей. На першому поверсі знаходиться ресторан.


Поруч з Кайзервортом розташована міська ратуша. Її готична будівля була зведенав 15 столітті. Тут засідав міський парламент. Всередині є знаменитий Хульдігунгсзал, повністю покритий розписом по дереву 16 століття.
Інші фасади ратуші:
Будівля колишнього казначейства:


Інші будівлі площі Ринок:


Поруч з Ринковою площею знаходиться церква святих Косьми і Доміяна побудована в 1151 році в романському стилі. Особливо цінними вважаються розписи вікон з сценами з життя святих, створені в 1250 році, кафедра і купіль 16 століття.


Старовинний будинок напроти церкви:


Родзинка Гослара -  особливий вид фахверкових будинків, повністю вкритих черепицею з чорного сланцю:
no titleФахверки тут також неповторні:
no titleВулочки історичного центру:


Сторожева вежа:


На околиці Гослара знаходиться Імператорський пфальц - замок-резиденція короля Священої Римської імперії (XI століття). У 1017 році імператор Генріх II з політичних міркувань переніс свою резиденцію в Гослар, спорудивши її наново. Річ у тому, що імператорські срібні копальні Гослара перетворили його на процвітаюче місто, але існувала загроза з боку бунтівної Саксонії. Наступники Генріха II, Конрад II і Генріх III, створили той прекрасний ансамбль міста, яке і по цей день вражає своєю красою.
no title

Якимсь містичним чином цей Пфальц притягував до себе всілякі нещастя: пожежа у будинку імператора в 1065 році, блискавка, що ударила в імператорську спальню в 1107 році, обрушені частини будівлі в 1132 році і ще одну пожежу 1289 року, що знищив імператорську будівлю. Пфальц відновили, але інші Пфальци вже випередили його. Настала пора запустіння, але коли в 1865 році частина резиденції рухнула, імператор велів його відновити. Тоді ж головний зал був розписаний картинами Германа Вислиценуса на історичну тематику.
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: nadozvilli
2016-04-09 04:47 pm (UTC)
дуже гарне, казкове місто
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-04-09 05:01 pm (UTC)
Неймовірно казкове!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: t_ramisy
2016-04-09 06:02 pm (UTC)
мм. кат забыли?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: travel9life
2016-04-09 09:55 pm (UTC)
Очень интересно выглядит главная фишка города, необычно)
(Reply) (Thread)