?

Log in

No account? Create an account
Магдебург - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Магдебург [Apr. 19th, 2016|09:22 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Магдебург, столиця землі Саксонія-Анхальт, відомий всім завдяки Магдебурзькому праву - зводу законів XIII століття, завдяки яким ряд європейських міст отримало право самоврядування. Місто дуже постраждало під час Другої світової війни - практично повністю було зруйновано авіацією союзників. Тому все, що ми сьогодні бачимо в Магдебурзі - відновлене вже після війни. Дуже добре було відреставровано Магдебурзький собор - він виглядає як справжній суворий шедевр готики. Поруч з ним - декілька якісно відновлених храми та дві ратуші - стара і нова. Сучасний символ міста - комплекс "Зелена цитадель" австрійського архітектора Хундертвассера.
no title

В центрі міста традиційно знаходиться площа Ринок. Всі будинки на ній, крім ратуші - ДДР-рівські блочні будинки:


Стара ратуша була побудована в XII - XIII століттях. Залишки старого фундаменту досі можна бачити в ресторані-льосі, який розташований в підвалі нинішньої будівлі ратуші.
no title

Бурхливі події Тридцятирічної війни знищили стару ратушу Магдебурга. На її місці звели нову двоповерхову будівлю в стилі ренесанс, але в січні 1945 року будинок зруйнувало бомбардування. Лише через 20 років після війни почалися роботи по відновленню ратуші в її колишньому, ренесансному варіанті.


Двері ратуші:


Зараз перед відновленою будівлею ратуші як і в старі часи стоїть статуя лицаря Роланда з мечем - символ ганзейських міст:


Це один пам'ятник перед ратушею - Магдебурзький вершник:


Поруч зі старою ратушею - будинок нової ратуші, зведеної в міжвоєнний період. Перед нею - пам'ятник Отто фон Герике:


За ратушею стоїть велична церква св. Іоанна. Це - найстаріший храм міста, збудований у 941 році. Відомо, що тут проповідував Мартін Лютер:


Готичний портал церква св. Іоанна:


Ще один міський храм в центрі міста - церква монастиря Пресвітої Діви Марії:
Головний храм міста - Магдебурзький собор, присвячений св. Маврікію і Катерині Олександрійській. Кафедральний собор - архітектурний символ Магдебурга, перша і найстаріша готична споруда на німецькій землі. У архітектурі собору, відбиваючи періоди його будівництва, поєднуються риси пізньороманскої і ранньоготичної архітектури, висока німецька готика. Собор знаходиться на однойменній площі приблизно в 1,3 км на південь від головної міської Старої ринкової площі.
no title

У 937 році майбутній імператор Великої Римської імперії Оттон I Великий обрав місто Магдебург своєю резиденцією і заснував тут монастир святого Маврикія. У 950 році, згідно з історичними джерелами, він почав грандіозне будівництво резиденції і монастиря. Щоб підкреслити свої домагання на спадкоємність римським імператорам, Оттон повелів доставити в Магдебург численні цінності, такі як знаменитий Codex Wittekindeus і рукописне Євангеліє з монастиря у Фульде, а для оформлення споруджуваного храму - цінні елементи архітектурного убрання: античні колони, встановлені в хорі собору. Після смерті Оттон I був похований в крипті під вівтарем собору, де вже на той час покоївся саркофаг його першої дружини Едіт.


Перший собор імовірно був тринавною базилікою, з трансептом і криптою в східній частині і великим зальним простором на заході. Під час будівництва, перерваного близько 1274 року (швидше за все, з фінансових міркувань), було також вирішено звести собор більш високим, ніж це передбачалося спочатку. Центральний неф, закінчений на початку 60-х років XIV століття, був освячений в 1363 році; вестверк з двома характерними вежами був завершений лише в другій половині XV - початку XVI століть.


Деталі фасаду:


Портал:


Горгулії:
Залишки давньої стіни поруч з собором:


Катедральна площа:


Сучасний символ Магдебурга - Зелена цитадель - будівля, спроектована віденським художником-архітектором Фріденсрайхом Хундертвассером. Воно було завершене в 2005 році і стало останнім проектом, над яким художник працював до своєї смерті в 2000 році.


На місці сьогоднішнього будинку Хундертвассера раніше знаходився панельний будинок ДДР-івского житлобудівництва. Рольф Опіц, голова житлового кооперативу Stadt Magdeburg von 1954 (Місто Магдебург від 1954) прийшов в 1995 році до ідеї звернутися до Хундертвассеру. Його пропозиція полягала в тому, щоб звичайну панельну будівлю перетворити на предмет архітектурного мистецтва пана Хундертвассера, як цей архітектор робив і раніше. Хундертвассеру сподобалася ідея. Але пізніше було прийнято рішення побудувати абсолютно новий будинок на місці панельної будівлі. Це відкрило абсолютно нові можливості в оформленні будівлі.


Зелена цитадель складається з двох внутрішніх двориків, в одному з яких є фонтан.
Палац юстиції напроти Зеленої цитаделі:


Вид на історичний центр з мосту через Ельбу:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: taras_palkov
2016-04-19 08:54 pm (UTC)

Дуже цікавий будиночок. От тільки чи зручно у ньому жити?

(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-05-01 12:33 pm (UTC)
думаю, що набагато зручніше, ніж в багатоповерхівках :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: travel9life
2016-04-20 02:50 pm (UTC)
Очень красивые соборы
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-05-01 12:34 pm (UTC)
Так, хоча й дуже строгі
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: t_ramisy
2016-04-23 06:47 am (UTC)
Спасибо. Было бы интересно туда заехать. Просто потому что такой непростой для истории город. А ещё и красиво там :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-05-01 12:35 pm (UTC)
Прошу! Заїжджайте на здоров'я! :)
(Reply) (Parent) (Thread)