?

Log in

No account? Create an account
Одеса. Готель "Бристоль" - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Одеса. Готель "Бристоль" [May. 5th, 2016|09:32 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, ]

Не знаю, чи є щось більш досконаліше, що залишила після себе епоха еклектики на території сучасної України, ніж будівля готелю "Бристоль" на Італійській вулиці (сучасна назва - Пушкіна) в центрі Одеси? Протягом двох днів перебування в місті я неодноразово приходив на улюблене перехрестя Пушкінської і Буніна, щоб насолодитися неповторними багаточисельними архітектурними елементами стилю і годинами їх розглядав. Шедевр у необарокко залишили Одесі архітектори Олександр Бернардацці і Адольф Мінкус. Бернардацці - найвідоміший одеський архітектор того часу, мав швейцарсько-італійське походження, Мінкус - єврейське.


Перший чотирьохповерховий готель Одеси було зведено протягом 1898–1899 років. Як сьогодні, так і 100 років тому він був найкрасивішим (і, напевно, найдорожчим) готелем міста. Тут любили зупинятися багато знаменитостей: Ісаак Бабель, Дем'ян Бідний, Іван Бунін, Анрі Барбюс, Віра Холодна, Володимир Висоцький та багато інших.


В радянські часи готель носив назву "Гостініца Красная". На початку століття почалася реставрація будівлі, яка тривала 9 років. В результаті у 2010 році готель побачив нове життя, а одесити і гості міста змогли побачити відновлений за старими фотографіями шедевр Бернардацці і Мінкуса. Сьогодні "Брістоль" - один з трьох п'ятизіркових готелей Одеси. В даний час належить відомим одеським бізнесменам Кауфману і Грановському.


Деталі будівлі:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: terwik
2016-05-06 07:41 am (UTC)
Ого, як він тебе пройняв, аж цілий пост одній будівлі присвятив.

Хоча так, вона того варта :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: Андрій Бондаренко
2016-05-06 09:08 am (UTC)
Так, дуже вразила. Там ще крутіші будівлі далі будуть :)
(Reply) (Parent) (Thread)