Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сокілець

Колишнє місто Сокілець, розташоване в долині річки Ушиця Дунаєвецького району Хмельницької області, сьогодні є помираючим селом з населенням трохи більше 500 мешканців. Сокілець існував вже під час Галицького князівства у був зруйнований татарами у 1240 році. Місто поселення аж 2 фортеці і у 1395 році витримало облогу литовського князя Вітовта. У 15 столітті Сокілець отримає статус міста, а його найбільший розквіт припадає на 16 - 18 століття. З 1565 року власниками Сокільця були Закревські, з початку 17 століття - польський шляхтич Станіслав Ревера Потоцький. Пізніше власниками містечка були Гумецькі, Малаховські, Тшечеські та Іжицькі.

Від колишньої слави Сокільця до наших днів збереглися рештки домініканського кляштору, велика Покровська церква та старовинний цвинтар. З високих берегів Ушиці над селом відкриваються дуже мальовничі краєвиди.


У 1723 році коштом подільського воєводи Стефана Гумецького в Сокільці постав монастир домініканців з костелом св. Роха. Місцеві мешканців стверджують, що костел існував ще до турецько-польської війни, а під час турецької окупації в кінці 17 століття був перетвлорений на мечеть. Зараз костел являє собою суцільну руїну.
В центрі села розташована церква Покрови, збудована у 1840 році. Церква доволі велика, але у вмираючому селі ходити в неї майже немає кому.


В середині - гарно і охайно:


В селі все помирає...
На околиці Сокільця є великий старовинний польський цвинтар:


Вид на сільську церква з пагорба над Ушицею:


Одинока хата на околиці Сокільця:


Дороги тут не дуже:


Tags: Поділля, Хмельниччина, костели, цвинтарі, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments