Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Митки

В декількох кілометрах на південь від Бару є село Митки. Тут розташований цікавий неготичний палац адмірала російського морського флоту Миколи Чихачова. Романтичний палац стилізований під середньовічні готичні замки Англії. Щоб знайти його, треба з основної дороги повернули ліворуч біля ставка і проїхати вузької дорогою через здичавілий парк.


Микола Чихачов, який народився у Псковській губернії, пройшов довгий шлях від гардемарина до адмірала. Він встиг побувати начальником морської оборони Одеси під час російсько-турецької війни, керуючим морським міністерством, членом Державної ради, заснував першу російську фортецю на Сахаліні. Його ім’ям було названо пароплав, острів в Японському морі, мис в Татарській протоці і затоку на далекосхідному узбережжі.


Адмірал Чихачов отримав маєток в Митках у 60-х роках ХІХ століття. Саме коли крізь Бар пройшла Одеська залізниця, яка на той момент управлялася акціонерною компанією «Російське товариство пароплавства і торгівлі», ці землі і приглянулися адміралу. В 1904-1905 роках для своєї улюбленої доньки Софії він збудував палац за проектом архітектора Леонова в змішаному готичному і романському стилі, що нагадував британські середньовічні замки.


Палац оточував чудовий парк, на галявині якого липами було висаджено ім’я доньки адмірала Софії.


До Другої світової війни в маєтку розміщувалася школа, згодом - шпиталь. Після війни була спроба розібрати будинок. На даний час у ньому розташована загальноосвітня школа.
Деталі палацу:
Tags: Вінниччина, Митки, Поділля, готика, палаци
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment