?

Log in

No account? Create an account
Митки - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Митки [Oct. 24th, 2016|06:33 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

В декількох кілометрах на південь від Бару є село Митки. Тут розташований цікавий неготичний палац адмірала російського морського флоту Миколи Чихачова. Романтичний палац стилізований під середньовічні готичні замки Англії. Щоб знайти його, треба з основної дороги повернули ліворуч біля ставка і проїхати вузької дорогою через здичавілий парк.


Микола Чихачов, який народився у Псковській губернії, пройшов довгий шлях від гардемарина до адмірала. Він встиг побувати начальником морської оборони Одеси під час російсько-турецької війни, керуючим морським міністерством, членом Державної ради, заснував першу російську фортецю на Сахаліні. Його ім’ям було названо пароплав, острів в Японському морі, мис в Татарській протоці і затоку на далекосхідному узбережжі.


Адмірал Чихачов отримав маєток в Митках у 60-х роках ХІХ століття. Саме коли крізь Бар пройшла Одеська залізниця, яка на той момент управлялася акціонерною компанією «Російське товариство пароплавства і торгівлі», ці землі і приглянулися адміралу. В 1904-1905 роках для своєї улюбленої доньки Софії він збудував палац за проектом архітектора Леонова в змішаному готичному і романському стилі, що нагадував британські середньовічні замки.


Палац оточував чудовий парк, на галявині якого липами було висаджено ім’я доньки адмірала Софії.


До Другої світової війни в маєтку розміщувалася школа, згодом - шпиталь. Після війни була спроба розібрати будинок. На даний час у ньому розташована загальноосвітня школа.
Деталі палацу:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2016-10-24 04:11 pm (UTC)

Митки

Користувач picterman посилається на ваш запис з Митки пишучи: [...] Originally posted by at Митки [...]
(Reply) (Thread)