?

Log in

No account? Create an account
Підлісний Мукарів - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Підлісний Мукарів [Oct. 26th, 2016|07:04 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Поділля, Дунаєвецький район, село менше 1000 мешканців, тотальне бездоріжжя... Але є костел - неперевершений шедевр неоготики. По ньому можна сміливо вивчати ази готичної архітектури. На Поділлі іноді трапляється готика та якісна неоготика: Лосяч, Скала-над-Збручем, Чортків, Бар, катедра в Кам'янці. Але щось подібне шедевральне є хіба що в Озерянах. Поруч з Підлісним Мукаровим - Маліївці - один з наймальовничиших куточків Поділля. Туди також немає нормальної дороги, але потрапити треба обов'язково.

Підлісний Мукарів зустрічається в історичних джерелах на початку XV століття як королівські землі, які входили до Барського князівства. В середині XVII століття він вже був центром староства, до якого входило 7 сіл. На зламі XVIII та XIX століть староством володіла Кароліна Гоздська - дружина французького принца Шарля де Нассау-Зігена. Після неї Підлісний Мукарів орендував секретар російського посольства у Франції Павло Бутягін.
Неоготичний шедевр Поділля - костел св. Юзефа Обручника будувався протягом 1859-1872 років. Ініціатором будівництва був священик Базилій Шах, а зводили храм на кошти парафіян. Освятив костел у 1886 році єпископ Любовідський. Совєцькі окупанти двічі закривали храм - у 1933 та у 1962 роках. У 1989 році костел повернули римо-католицькій громаді, після чого було проведено його реставрацію. Храм поштукатурили, розписали інтер'єр, реконструювали вівтар і орган та повторно освятили у 1992 році.


Сьогодні храмом користується небаготочисельна римо-католицька громада Підлісного Мукарова і навколишніх сіл. Видно, що ксьондзу дуже важко підтримувати костел в належному стані. Каже, що поляки також поки що не допомагають. Але поки що він з цією проблемою дає собі раду.


Костел має багато типових атрибутів готики - вікно-троянду, фіали з хрестоцвітами, вімперги. Все дуже гармонійно між собою поєднано.


На північному фасаді - рік побудови храму:


Не менше вражають і інтер'єри храму:


Орган:


Вівтар:
Кафедра:


Дерев'яні деталі:


Костел і дзвіниця:


Огорожа храму:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2016-10-26 04:39 pm (UTC)

Підлісний Мукарів

Користувач picterman посилається на ваш запис з Підлісний Мукарів пишучи: [...] Originally posted by at Підлісний Мукарів [...]
(Reply) (Thread)