Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сасів

Приблизно посередині між Золочевим і Підгірцями лежить старовинне містечко Сасів, засноване руським воєводою Іваном Даниловичем на початку XVII століття. Назва Сасів походить від надпису на родинному гербі Даниловича «SAS». В колишньому містечку, а сьогодні - селі, збереглося декілька пам'яток: неоготичний костел, дерев'яна церква, залишки старої забудови.


Перша і найцікавіша пам'ятка Сасова - костел Різдва св. Йоана Хрестителя, зведений у 1864 році у стилі неоготики. До цього на його місці стояв храм, побудований у 1631 р., який згорів. Костел використовують по святах.


Дзвіниця костелу:


Трохи в глибині села є дерев'яна Миколаївська церква. Храм, збудований у XVII столітті, був капітально перебудований у 1731 році.


Церква складається з квадратних центрального зрубу, меншого бабинця і п'ятистінного гранованого східного зрубу, до якого з півночі в 1883 р. прибудовано прямокутне приміщення. Основні зруби однієї висоти. Центральна цибулинна глава з перехопленням біля основи поміщена на великому восьмерику, бічні глави (без восьмериків) виростають із зрізаних скатних дахів.
Споруда по периметру (окрім північної прибудови) оточена опасанням у вигляді аркади-галереї з обгороджуванням. Монументальність споруди підкреслена компактним розміщенням верхів, а також дуже низьким опасанием.
На одвірках церкви зазначено дату «1731», яку і вважають датою зведення, хоча деякі джерела датують її XV століттям.


В колишньому містечку збереглося декілька старих будинків:


Tags: Львівщина, Сасів, деревянная архитектура, костели
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments