?

Log in

No account? Create an account
Егль - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Егль [Nov. 16th, 2016|03:24 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Швейцарське місто Егль (Aigle) знаходиться в долині Рони (кантон Во) на схід від озера Леман (Женевського озера). Місто, передусім, приваблює своїм середньовічним замком, який розташований серед виноградників на тлі Альп. Крім замку, в Еглі є справжній куточок Сходу - Єрусалимська вулиця, забудована у східному стилі. А ще - старовинний центр з вузькими вулочками та різнокольоровими будиночками.


У 1076 році імператор Священної Римської імперії Генріх IV передав район Егля герцогам Савойським. Сам Егль вперше письмово згадується в 1152 році під назвою Aleo. З кінця XI століття представники відомого дворянського дому д'Егль (d'Aigle) побудували тут замок.


У XIII столітті права на Егль переходять до синьйор де Сільйон. У 1231 році граф Савойський Томас I дарує місту право проведення торгових ярмарків, а у 1314 році він отримує від графа Амадея V Савойського міські права. У середньовіччі Егль відомий як заможний торговий центр на шляху з Італії у Францію.


Замок Егль (Château d’Aigle) є чудовим зразком середньовічної архітектури. У 1434-1476 роках замок знаходився у владі роду Компі. Війська Берну повністю спалили замок в 1475 році, і ними ж був відновлений в якості захисного укріплення, а також як резиденція для намісників Берну. Після революції у кантоні Во у 1798 році замок повернувся місцевій владі і служив в'язницею аж до 1972 року, коли не знайшлося нікого на посаду тюремника, після чого усіх ув'язнених довелося перевести у Веве. Сьогодні в стінах замку розташований Музей винограду і вина.
Вхід до замку:


Замкове подвір'я:


Сам замок оточений виноградниками. В Еглі виробляється найкраще в країні біле вино.


Замок Егль знаходиться в пару кілометрах на північний схід від залізничної станції. До замку можна пройти пішки. Краєвиди про дорогі - проголомшливі:
А можна під'їхати на такому зубчастому поїзді:
Поруч із замком - невеликий старовинний квартал виноробів:
Тут же знаходиться церква св. Маврікія (Église St-Maurice). Церква була закладена у 1143 році, проте з часом її не раз оновлювали, додавши стилістичних елементів з різних епох.


Дорога від замку до міста:


Головна вулиця Егля - Rue de la Gare, яка веде з залізничної в історичний центр міста:


На ній стоїть міська ратуша:
Родзинка міста - вулиця Єрусалимська. Вузенька вулиця забудована будинками з дерев'яними балкончиками, що дуже нагадує забудову міст Близького Сходу ХІХ століття:
Паралельно вулиці Єрусалимській йде Rue de Bourg - мальовнича і затишна вуличка, наповнена ресторанчиками і магазинами. Це - єдина вулиця в місті, що зберегла середньовічний колорит і надає Еглю певний міський вид. Тут можна перейнятися розміреним і спокійним життям швейцарців, без метушливого і шумного натовпу туристів, такого типового для великих популярних міст.


Альпи навколо Егля виглядають суворо:
Зубчастий поїзд карабкається в гори:


Ще пару поглядів за замок і Альпи:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2016-11-16 02:17 pm (UTC)

Егль

Користувач picterman посилається на ваш запис з Егль пишучи: [...] Originally posted by at Егль [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: livejournal
2016-11-16 09:20 pm (UTC)

Егль

Користувач rudy_ogon посилається на ваш запис з Егль пишучи: [...] nally posted by at Егль [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: vladbespalov
2016-11-20 09:37 pm (UTC)
Дуже гарно!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-11-25 06:31 am (UTC)
Дякую!
(Reply) (Parent) (Thread)