?

Log in

No account? Create an account
Ансі - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Ансі [Nov. 19th, 2016|01:18 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , ]

Ансі (Annecy) - місто-мрія посеред Савойських Альп на березі мальовничого однойменного озера. Місто є столицею департаменту Верхня Савойя і налічує всього близько 50 тис. населення. Ансі надзвичайно багатий на туристичні цікавинки. Передусім сюди їдуть за поштівковим видом на Острівний палац (Palais de L`isle) - колишній замок-в'язницю. Над містом височіє замок графів Женевських, а саме старе місто забудовано середньовічними різнокольоровими будиночками з аркадами. Особливе задоволення отримуєте від прогулянки набережною, з якої відкриваються чудові види на озеро Ансі та Савойські Альпи. А ще Ансі називають "Савойською Венецію" через багаточисельні канали, які пронизують історичний центр.

Найкраще в Ансі добиратися з Женеви. З женевського аеропорту і самого міста сюди курсують багато автобусів. Час в дорозі - близько години. З французькими містами сполучення незручне. Так викладає, що Ансі так і не встигло інтегруватися у Францію після приєднання Верхньої Савойї у 1860 році...Візитка картка Ансі - Острівний палац (Palais de L`isle), що стоїть на маленькому острові посеред каналу Тіу. Іноді його називають "замок-корабель", а місцеві жителі - старовинною в'язницею, оскільки в цій будівлі дійсно колись розташовувалася тюрма.


Ця схожа на похмурий кам'яний корабель будівля була зведена в XII - XIII століттях для стягнення плати за проїзд по мосту через Тіу. Потім будівлю стали використовувати як каземати. У XIV столітті його "перекваліфіковували" в монетний двір - напевно, завдяки надійності будови і її укріпленням, адже злочинців треба стерегти, а гроші - берегти.


Були в історії замку і такі періоди, коли він служив резиденцією знатної пані - Олени Люксембурзької, дружини графа Женевського (XV століття) і навіть був будинком престарілих (у XIX столітті). У другій половині XIX століття замок приймав під своїм дахом притулок, школу малювання і гімнастичний зал. Його навіть хотіли знести і побудувати на його місці міські лазні. На самому початку XX століття будівлю нарешті оголосили пам'ятником історії і стали реставрувати. На жаль, оновлений замок в роки Другої світової війни знову використовувався як в'язниця. Ще одна реставрація замку була проведена вже у кінці XX століття.


Слово "палац" в назві замку залишилося з тих часів, коли в нім розміщувався палац правосуддя. Нині Острівний палац є міським музеєм, присвяченим історії Аніи і його архітектурній спадщині. Окрім цього, в замку можна побачити колишні тюремні камери і маленьку каплицю.


Замок стоїть на крихітному острівці, його будівля займає усю територію цього клаптика суші. Кут замку, схожий на корабельний ніс, вважається найзнаменитішим видом Ансі.
Палац вночі:


Альпійське озеро Ансі - одне з найчистіших у світі. Гарний вид на озеро і Савойські Альпи відкривається з набережної біля впадіння річки Тіу в озеро:
ф

Фонтан на озері нагадує женевський, але значно менший за розміром:
Замок графів Женевських в Ансі, що височіє над центром міста, був побудований в XII столітті на місці фортеці, зведеної чотирма століттями раніше. У XIII столітті він став місцем проживання членів графського прізвища, пізніше перейшов до герцогів Савойських.


В середні віки замок кілька разів знищувався пожежами, але його кожного разу відновлювали, все більше зміцнюючи його оборону. Проте незважаючи на товщину стін, грізний вигляд і вигідне розташування на вершині пагорба, в першій половині XVII століття замок був взятий французькою армією. У XVII столітті в замку розміщувалися казарми і склад, у свій час він навіть служив притулком для бездомних. Лише в середині XX століття будівлі був присвоєний статус історичного пам'ятника, і сьогодні в нім розміщений музей, в якому можна побачити витвори мистецтва і предмети різних епох.


Одним з найвідоміших жителів замку був Роберт Женевський, в якого у 1342 році в замку народився син - графа Амадей III. Женевський також відомий під іменем антипапи Климента VII - досить войовничого і жорстокого, за що його прозвали м'ясником і катом за його методи роботи з бунтівниками. Після смерті Климента VII в 1394 році Ансі був об'єднаний із Савойєю і втрав статус столиці графства. Завдяки герцогам Савойським замок придбав свою найкрасивішу вежу Перрьер.


Доріжка від замку до міста:


Ансі часто називають "Савойською Венецію". Через місто проходить розгалуження каналів Тіу (Canal du Thiou), які з'єднують озеро Ансі з річкою Ф'є. Деякі будинки виходять фасадами на канали, як у Венеції:
До історичного центру Ансі можна попасти через середньовічні ворота св. Клари:


Старе місто в Ансі знамените разнокольоровими будиночками в аркадами. Особливо багато таких будинків на вулицях Сент-Клер (Rue Sainte-Claire‎) та Rue Genette:


Старовинна забудова Ансі:


Собор Святого Петра в Ансі є національним історичним пам'ятником і кафедральним собором єпархії Анси. Його будівля була побудована на початку XVI століття і поєднувало в собі елементи пізньої готики і ренесансу. На початку своєї історії собор був маленькою церквою при монастирі францисканців. У першій половині XVII століття до собору Сен-Пьер мав відношення зовсім юний Жан-Жак Руссо. Майбутній композитор і мислитель за наполяганням своєї патронеси Луїзи-Елеонори де Варан поступив в семінарію, а після вчився в хоровому училищі і співав з хорів собору.


Церква Святого Франциска розташована на березі ріки Тіу. Вона була побудована в XVII столітті на честь двох святих - Франциска Сальського, єпископа Женеви, зарахованого після смерті до ліку святих і Учителя церкви, що отримав титул, а також його духовної учениці Іоанни де Шанталь.
Від церкви Нотр Дам Де Льєс (Notre - Dame de Liesse) залишилася тільки дзвіниця XVI століття. Церква, зруйнована під час Революції, була відновлена в неокласичному стилі в 1850 році.
Зліва від церкви розташована Стара Ратуша із зображенням форелі з герба міста Ансі, що пізніше стала житлом священика.


Неподалік біля парку Європи розташована Нова Ратуша, виконана в стилі неокласицизму:


Ратуша вночі:


І наостанок, трохи нічного міста:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2016-11-19 01:56 pm (UTC)

Ансі

Користувач picterman посилається на ваш запис з Ансі пишучи: [...] Originally posted by at Ансі [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: livejournal
2016-11-19 06:22 pm (UTC)

Ансі

Користувач rudy_ogon посилається на ваш запис з Ансі пишучи: [...] nally posted by at Ансі [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: terwik
2016-11-19 07:35 pm (UTC)
А де форель на Старій Ратуші?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-11-20 08:32 am (UTC)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: terwik
2016-11-20 11:46 am (UTC)
Ааа, на огорожі, а я все на будівлі видивлявся, а сюди навіть не дивився...
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: inmigrante
2016-11-19 10:44 pm (UTC)
Романтика... Тільки волого там, в тому замку, ні?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-11-20 08:34 am (UTC)
Підозрюю, що так. Коли я був в Ансі, там була безперервна злива.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: zubrytsky
2016-11-20 07:50 am (UTC)
Гарна розповідь! Тисячолітня історія!
Але все якесь таке старе, сире, безлюдне...
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-11-20 08:35 am (UTC)
Дякую! Бо не сезон, безперервні дощі. Коли літо, то там стільки людей, що до того мостика, з якого роблять класичні фото Ансі, не підійти.
(Reply) (Parent) (Thread)