?

Log in

No account? Create an account
Веве - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Веве [Nov. 22nd, 2016|12:10 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Веве (Vevey) - курортне містечко на Швейцарській Рив'єрі між Лозанною та Монтре. Центр виноградного регіону Лаво, база корпорації "Нестле", у ХІХ столітті - улюблене місце життя і відпочинку світової інтелігенції: письменників, художників, акторів. Сьогодні Веве - це невелике туристичне містечко з Ринковою площею, маленьким Старим містом, вічно квітучою набережною та чудовими видами на озеро Леман та Савойські Альпи.


Від залізничного вокзалу вулочка Rue de Lausanne приведе до головної площі міста Grand-Place, що розташувалася на березі Женевського озера.
Серед усіх будівель на площі особливо виділяється Grenette (міське зерносховище), фасад якого прикрашений колонами. Будівля була побудована в 1808 році. Зараз в ній знаходиться туристичне бюро.


Вид з площі Grand-Place на озеро Леман та Савойські Альпи:
Навколо площі зосередилися численні вузькі провулочки Старого міста з аркадами і фасадами, прикрашеними віконницями.


Серед вуличок Старого міста звертає на себе увагу башта святого Іоанна (1329) - частина каплиці, що не збереглася:


Пізніше до башти була добудована будівля ратуші:


Протилежний фасад ратуші:


Якійсь палац поруч:


Вузенька вулочка виведе до набережної Леману:


Прогулянка набережною Лемана (Женевського озера) приносить неабияке задоволення. Навіть в таку жахливу погоду, в як мені довелося потрапити у Веве.
На набережній побачимо сучасний символ Веве - велетенську 8-метрову виделку з нержавіючої сталі, встромлену в озеро. Виделка була встановлена навпроти Музею їжі компанії "Нестле", автор проекту - швейцарський скульптор Жан-Пьєр Заугг.


Спочатку вона була створена в якості тимчасового експоната до 10-річчя Музею в 1995 році, строком на один рік. Потім виделку надовго прибрали з очей геть, але в 2008 році після збору підписів і всеосяжного громадського обговорення виделці було дозволено залишитися в озері назавжди.


Поруч стоїть пам'ятник Чарлі Чапліну в повний його зріст. Відомий американський актор і режисер провів останні роки життя і помер у Веве. Чаплін похований на місцевому цвинтарі.


Чаплін і виделка:


Леман і Альпи (вид на схід):
LinkReply

Comments:
From: o_teren
2016-11-23 10:44 pm (UTC)
Дякую за цікаві розповіді.
Чаплін і виделка чудові: важко не згадати його "танець з булочками".
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2016-11-25 06:33 am (UTC)
Дякую за відгук! )
(Reply) (Parent) (Thread)