Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Фужер

Фужер (Fougères) - старовинне укріплене місто у Бретані з великим середньовічним замком. До фужерів згадана назва жодного відношення не має, а "fougères" з французької означає "папороть". Плануючи подорож Бретанню, я довго вирішував, які два найцікавіших міста провінції крім Ренна і Мон-Сен-Мішеля подивитися, і зупинив свій вибір на Фужері і Вітре. І схоже, не помилився. Добиратися до Фужера краще автобусом з Ренна. Є також автобусне сполучення з Вітре і Мон-Сен-Мішелем.

Замок у Фужері розташований поза усіма канонами - не на підвищення, а навпаки - в долині річки на скелястому острівці, оточеному річкою Нансон, яка утворює природний рів. Попри це замок є справжньою добре укріпленою цитадель на три пояси оборони. Фортеця в долі оточена середньовічним містом, а над фортецею і старим містом на узвишші - основна частина міста (також стара) з храмом стилі полум'яної готики, ратушею і беффруа.Довгий час у Фужері проходила межа між Королівством Франції і Бретонським герцогством. Історія замку Фужер починається близько 1000 року, коли Бретань стала герцогством. Щоб захистити її межі від посягань з боку Франції і Нормандії, район був укріплений декількома замками. Одним з них був Фужер. Спочатку замок цей був дерев'яним, але після того, як він був спалений в 1166 році Генріхом II Плантагенетом (батьком Річарда Левове Серце), барон Фужера почав будувати на його місці кам'яні укріплення. Замок оновлювався, добудовувався і перебудовувався аж до XV століття. Процес цей припинився лише в XVI столітті, коли Бретань остаточно була приєднана до Франції і Фужер втратив своє військове значення.


Сьогодні фортецю Фужер включає 13 веж, кріпосні стіни, а також складна і розгалужена система ровів і каналів, вода в яких наводиться в дію системою шлюзів і гребель.
Гребля зі шлюзами та штучним водоспадом:


В'їзна брама старого міста:


Замок оточений середньовічним Нижнім містом. Тут можна зустріти як фахверки, так і типові для Бретані кам'яні будинки:


В старому місті біля замку є готична церква Сен-Леонар, що будувалася з XII по XVII століття:
Звідси добре видно Верхнє місто:


До Верхнього міста можна піднятися вулицею Rue des Vallées. Піднявшись, опинимося в Громадському Саду, звідки відкривається найкращі види на фортецю і середньовічне місто:
Біля Саду стоїть церква Сен-Сюльпис в стилі полум'яної готики, що будувалася з XIII по XVIII століття:
Поруч з церквою - міська ратуша:
Головна вулиця Верхнього міста - Rue Nationale. Тут є декілька цікавих старих будинків:
Театр Віктора Гюго:


Найцікавіша споруда Верхнього міста - це беффруа. Я дуже люблю такі споруди і колекціоную їх. Беффруа в Фужері зведена у XIV столітті. Вона не несла жодного оборонного і релігійного значення, а була годинниковою і пожежною вежею, яка своїм дзвоном регулювала життя міста.Tags: Бретань, Франція, Фужер, беффруа, готика, замки, панорами, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments