Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

ЧОРТКІВ. Замок Гольських


Замок у Чорткові споруджено у 16 столітті з ініціативи першовласника цих земель Єжи Чартковського. Спочатку укріплення було дерев’яним і мали призначення стримувати напади кримських татар і волохів.
Після чергового його знищення татарами, у 1610 на місці більш давнього дерев'яного магнатами Гольськими збудовано мурований Замок.

Замок складений з піщаника, п'ятисторонній, укріплений наріжними баштами. Збереглися оборонні мури, три башти і руїни палацу. Первісно був периметрально забудований мурованими будинками, зовнішні стіни яких були одночасно і оборонними; від цих будівель залишилися численні підвали.
Палац займає західну частину замку, прямокутний в плані, обома торцями примикає до кутових башт замку, які після перебудови фактично стали його ризалітами. Збудований у ренесансовому стилі, мав на дворовому фасаді аркадні галереї по двом поверхам.
Дві башти виступають за лінію мурів. Південно-західна п'ятигранна, має два яруси з підвалом. Північно-західна - чотиригранна, має один ярус з підвалом. Перекриття не збереглися. По зовнішньому фасаду палацу між баштами влаштована тераса з підвалами, яка виходить аркадою на зовнішній бік. Південна чотиригранна башта збереглася на рівні першого ярусу.Під час подій визвольної війни українського народу у 1655 році в замку були оточені окремі частини польських військ та місцевої шляхти на чолі з брацлавським воєводою Павлом Потоцьким. В 1672 році ці землі захопили турки і панували тут 11 років. Замок став резиденцією субпаші Чортківської нахії Кам’янецького ейялету Подільського пашалику. Наприкінці XIX століття останній спадкоємець замку Садовських - Гієронім Садовський передав свої володіння польському жіночому монастиреві сестер-кармеліток. Пізніше в замку розміщалися склади.У І половині 18 століття замок втрачає своє оборонне значення і реконструюється. Башти були перетворені у бічні ризаліти палацу, а по зовнішньому фасаду між ними влаштована тераса з підвалами, яка виходить аркадою на зовнішній бік.
На початку 20 століття була проведена консервація замку.Нині на території замку розміщується автотранспортне підприємство.

 
Tags: Поділля, Чортків, замки
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments