Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Персидський сад Фін

Знамениті Персидські сади - унікальні явища садово-паркового мистецтва. Вони є своєрідними оазисами серед одноманітних іранських краєвидів і острівками, де спекотний день можна відпочити під тінню дерев біля штучних водойм. Всього в Ірані збереглося 9 таких садів, які включені до списку ЮНЕСКО. Найстаріший з них - сад Шах-Фін знаходиться на околиці міста Кашан. Це величезний мальовничий сад з численними ставками, канальчиками і старовинними будинками, оточений мурами з баштами.


Робота над створенням найстарішого в Персії саду закінчилася у 1590 році при Аббасі I Персидському. Сад створювали в традиційному стилі біля села Фін, яка знаходилося в декількох кілометрах на південний захід від Кашана. Надалі, при Сафавідах, сад розширювали і покращували аж до часів Аббаса II Персидського. Шах-Фін став дуже відомий під час правління Алі-шаха з династії Каджаров, і в той час дуже розрісся.


За всю свою історію сад кілька разів страждав від нехтування і навіть спеціально руйнувався аж до 1935 р., коли його внесли в список національних об'єктів Ірану. У 2007 році ЮНЕСКО прийняло Шах-Фін під свою охорону, в 2012 р. надавши йому статус об'єкту світової спадщини.


Загальна площа саду складає 2,3 га. Головний двір оточений стіною з чотирма круглими вежами.


Що типово для численних персидських садів цієї епохи, Шах-Фін повний водойм. Водойми живить джерело на пагорбі, що позаду саду, і натиску виявляється достатньо для того, щоб безліч фонтанів і басейнів з проточною водою функціонувала без механічних насосів.


Велика кількість кипарисових, платанових, мигдалевих, яблуневих, вишневих дерев; клумб з ліліями, ірисами, трояндовими кущами, жасмином і амарантами, а також архітектурних споруд періоду Сафавідов, Зандіе і Каджарів робить Шах-Фин дуже приємним місцем для відпочинку і прогулянок.


У центрі саду розташований красивий двоповерховий павільйон при басейні, що збереглася з Сефевідскої епохи.


Його стіни і стеля прикрашені розписами, що зображують мисливські сцени, портретами принців і принцес.


IMG_2878.JPG

Башти і стіни:


Багдіри - середньовічні кондиціонери:


Старовинний квартал навколо саду:
Tags: Іран, Кашан, палаци, парки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments