Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Воротанський перевал та Зангезурський хребет

Через Воротанський перевал (2344 м) пролягає дорога в найбільш важкодоступну області Вірменії - Сюнік. Колись, в радянські часи, в найвіддаленіші східні райони країни можна було потрапити долиною річки Аракс через Нахічеванську АРСР. З початком же азербайджансько-вірменського конфлікту дорога через найбільший азербайджанський анклав Нахічевань закрита (схоже, вже назавжди), а в Сюнік можна потрапити лише складною гірською дорогою через Воротанський перевал Зангезурського хребта. Всю дорогу від Араратської долини і майже до перевалу супроводжував густий туман. Дороги у Вірменії особливо ніхто не розчищає, видимість в туман обмежується декількома метрами, а вся дорога - суцільний серпантин. Треба бути обережний кожну хвилину, бо дрібна помилка коштуватиме життя. Лише на висоті понад 2000 метрів закінчився туман і нарешті пощастило побачити всю красу кавказьких гір.


Гори у Вірменії - нереально красиві і мальовничі. На жаль, жодні фото не передадуть цієї краси. Приголомшливі гірські хребти оточують тебе з усіх боків.
На під'їзді до перевалу можна побачити один з потухших вулканів - Мец-Ишханасар (3549 м):


Воротанський перевал (2344 м) є кордоном між Вайоц-Дзорською та Сюнікською областями Вірменії. В'їзд в Сюнік символізує радянська арка:


Гори Зангезурського хребта з Воротанського перевалу:


Шлях від перевалу на схід проходить покинутим, безводним і абсолютно безлісому Ераблурському плато. По обидві сторони від дороги піднімаються конуси потухших вулканів.
Незабаром з дороги буде видно замерзле Спандар'янське гірське озеро:
Ближче до Горіса снігу стає все менше і менше:
Захід сонця в горах Зангезурського хребта:Tags: Вайоц-Дзор, Вірменія, Кавказ, Сюнік, гори, зима, перевал
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments