?

Log in

No account? Create an account
Севанаванк - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Севанаванк [Feb. 12th, 2017|11:36 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , ]

Найвідоміший на березі озера Севан монастир Севанаванк знаходиться на вузькому півострові в північно-західній частині озера. Раніше півострів був островом, на якому наприкінці VIII століття оселилися декілька ченців, які побудували тут свої келії і каплицю. Завдяки вигідному положенню острова їх кількість збільшилася, почалося активне будівництво монастиря. Монастир заснувала в 874 році принцеса Маріам - донька Ашота I Багратуни і дружина князя Гегаркуніка Васака Габура. Для зведення стін в скелі навколо острова був вирубаний уступ, на який поклали великі кам'яні блоки. Стіна оперезала острів, а над нею була споруджена сторожова вежа з воротами. Далі ченці побудували три церкви, келії і господарські будівлі.


Згодом Севан обмілів і остров перетворився на півострів. В монастирі деякий час жив цар Вірменії Ашот II Залізний. Поруч зі стінами монастиря він дав бій арабським воїнам, які підійшли до березі Севана. У битві брали участь і ченці Севанаванка, які з нагоди перемоги оголосили її волею Провидіння.


У XVI—XVII століттях були зруйновані стіни монастиря, а в 1930 році з острова поїхав останній монах.


Від монастиря до наших днів збереглися невеликі триапсидні хрестово-купольні церкви Сурб Аракелоц і Сурб Аствацацин, які будувалися протягом 871-874 років.


Церква Сурб Аствацацин:
Церква Сурб Аракелоц:
Обидві церкви разом:
Сьогодні монастир знову діє, при цьому в ньому є духовна семінарія імені Вазгена I.
Готель у підніжжя пагорба, на якому розташований монастир:


Вид на Севанаванк з траси на Діліжан:


Севан (вид на північ):


Севан (вид на південь):

LinkReply