?

Log in

No account? Create an account
Діліжан - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Діліжан [Feb. 13th, 2017|08:48 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

У Вірменії практично немає міст із повноцінно збереженим історичним центром. Напевно, чи не єдиним таким містом є Діліжан, що знаходиться в Тавушській області. Від озера Севан Діліжан відділяє гірський хребет, який долається за допомогою новозбудованого тунелю і гірського серпантину. Діліжан - одне з найбільш туристичних міст Вірменії, йому присвоєний статус Національного парку. У Діліжані жили і живуть багато відомих вірменських художників, композиторів, вчених і режисерів. Сьогодні місто вважається одним з найбільш інтелектуальних міст Вірменії.


Щоб потрапити до Діліжану від озера Севан, треба подолати гірських хребет через Діліжанський перевал.


Діліжан лежить серед гірських хребтів в ущелині річки Агстев:
Від старого Діліжана залишилося практично півтори вулочки. Найцікавіші історичні будинки розташовані на короткій пішохідній вуличці Шарамбеян.


Цей куточок старого Діліжану був відтворений нещодавно. У 2004 році компанія Туфенкян розпочала реставраційні роботи в історичному районі сучасного Діліжану – вулиці Шарамбеян. Сьогодні у туристів є можливість побачити місто таким, яке воно було у XIX столітті.


Тут дуже гарно переплітаються різьблені дерев'яні балкони, які були популярними в XIX столітті, вони демонструють любов місцевих майстрів до тонкої деревині.
Сьогодні у відтворених історичних будинках знаходиться готельний комплекс "Старий Діліжан".
Майже через усе місто проходить вулиця Мяснікян. На ній розташовані як старі будинки з традиційними дерев'яними балкончиками, так і сучасні.


Самий центр міста:


Мерія і новорічна ялинка біля неї:


Історичні будинки на вулиці Мяснікян:


Колонада:


Фонтан:


Панорами міста:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: itro
2017-02-13 07:38 am (UTC)
Виглядає так, що Єреван ледве не єдине велике місто у Вірменії? Хоча, як на мене Діліжан, з його одно-двоповерховими будинками виглядає набагато привабливіше. Роздивляючись фото відчуваєш іншу атмосферу, не дивно, що інтелектуальна еліта обрала саме це местечко для проживання.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2017-05-02 11:48 am (UTC)
Крім Єревана, є великі міста. Наприклад, Гюмрі. А Діліжан - маленьке затишне романтичне містечко, яке створює відчуття культурної столиці.
(Reply) (Parent) (Thread)