?

Log in

No account? Create an account
Дубай: Даунтаун і Бурж-Халіфа - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Дубай: Даунтаун і Бурж-Халіфа [May. 20th, 2017|08:52 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

Даунтаун - новий фешенебельний район Дубая, який почав будуватися лише у 2004 році. Незважаючи на це, він вже встиг прославити найвідоміше місто Еміратів. Передусім, завдячуючи хмарачосові Бурдж Халіфа, який є найвищою на сьогодні будівлю в світі. В Дайнтауні крім Бурж Халіфи розмістилися основні пам'ятки міста, включаючи Дубай Молл (The Dubai Mall) і фонтан Дубай. Район займає площу лише у 2 кв. кілометрии, а витрати на його будівництво оцінюються в $20 млрд (73 млрд дирхамів). Район розташовується біля головной магістралі міста - шосе Шейха Зайєда поруч зі станцією червоної гілки дубайського метрополітену Бурдж-Халіфа/Дубай Молл.


Даунтаун продовжує активно забудовуватися, але навіть зараз в районі найдорожча за світовими мірками нерухомість і земля. Можна купити квартиру як у двоповерхівці, так і на даху 45-поверхового хмарочоса. Незважаючи на високі ціни, житло активно скуповується, в тому числі нерезидентами Еміратів. Почасти цьому сприяє і те, що даунтаун оголошено володіння-районом ОАЕ, тобто місцем, де нерухомість віддається в повну власність покупця.


Щоб побачити Бурдж-Халіфу і Дайнтаун Дубая, треба вийти на станції метро Бурдж-Халіфа/Дубай Молл. Спочатку все виглядає не дуже привабливо із-за триваючого будівництва:


Зі станції не виходимо, а відразу йдемо за вказівниками у напрямку торгівельного центру Дубай Молл. На прогулянку через скляний перехід до Дубай Молл доведеться витратити близько 15 хвилин. По дорозі будемо бачити нові квартали Дайнтауна:
Перехід приведе нас в Дубай Молл (Dubai Mall) - найбільший торгово-розважальний центр у світі. Я не цікавлюсь шопінгами, тому не став фотографувати його зсередини. Єдине, що мене вразило, це величезний штучний водоспад:
Відео водоспаду:


Поблукавши по торгівельному центру, за вказівниками "The Dubai Fountain" вийдемо до Бурдж-Халіфи і однойменного озера, що її оточує:


Бурдж-Халіфа - найвищий хмарочос у світі, який має висоту 828 метрів. Хмарочос має 162 поверхів, а його будівництво обійшлося у 4,1 млрд доларів США. Бурдж-Халіфу збудовано південнокорейською компанією Samsung, яка також будувала Вежі Петронас у Малайзії.


Хмарочос будували з 2004 по 2009 роки. Планувалося, що вона буде мати назву Бурдж-Дубай, але під час офіційного відкриття 4 січня 2010 року башту було перейменовано у Бурдж-Халіфа на честь президента ОАЕ шейха Халіфа. Характеристики будівлі вражають: висота - 828 метрів, або 162 поверхи, 58 ліфтів, більше 1 мільйона кв.м. внутрішній приміщень, а засклена площа будівлі дорівнює п'яти футбольним полям. Вежу Бурдж-Халіфи видно з відстані 90 кілометрів.


Зовнішній дизайн споруди буде складатись з 142 000 м² дзеркального скла, яке спеціально виготовляли у Сирії. Екстер'єр будинку спроектований таким чином, щоб конструкції скла та металевих рам могли витримати екстремальні температури регіону.


Верхні поверхи та вежа Бурдж-Халіфи:
IMG_3940.JPG

IMG_4055.JPG

Будівлю оточує озеро, яке має такуж саму назву - Бурдж-Халіфа:


Озеро оточують симпатичні хмарочоси:
На протилежному від Бурдж-Халіфи березі озера побудовано торговий комплекс у східному стилі Сук аль-Бахар ("Ринок моряка"):
Дубай Молл і Сук аль-Бахар з'єднує міст Сук аль-Бахар:


Сквер біля озера:


В озері Бурдж-Халіфа розташований ще один символ Дубая - Дубайський музичний фонтан. Він був відкритий одночасно з Бурдж-Халіфою на початку 2010 року. Він є одним з найбільших і найвищих фонтанів у світі: його довжина становить 275 м, а висота струменів досягає 150 метрів, що приблизно дорівнює висоті 50-поверхового будинку.

Анімацію фонтану надають джерела світла і музичний супровід. Його можна побачити з будь-якої точки озера і розташованих поблизу будівель. Шоу проходить щодня з 18:00 до 23:00, кожні 30 хвилин. Гру струменів фонтану супроводжують арабські музичні композиції:
Відео музично-світлового шоу біля Бурдж-Халіфи:


Фотогалерея, яка дає уявлення про те, як змінюється підсвітка Бурдж-Халіфи з настянням сутінок і темряви:


Міст Сук аль-Бахар:


Найкращий вид на будівлю - від ресторану Asado:
Бурдж-Халіфа з літака. На жаль, такий смог над Дубаєм - практично завжди:
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: itro
2017-05-20 06:25 am (UTC)
Дивлячись на Ваші фото у мене з'явилося якесь дивне відчуття холоду від цієї застиглої краси, незважаючи на те, що це ж справжньо-спекотний Південь.

Edited at 2017-05-20 06:27 am (UTC)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2017-05-21 08:46 am (UTC)
Ну там дійсно все ненатурально виглядає, але насправді дуже грандіозні враження
(Reply) (Parent) (Thread)