Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Світанок на горі Пананджакан

Гора Пананджакан - місце, звідки відкривається найгарніший пейзаж в Індонезії і один з найвражаючих пейзажів у світі. Гора, що має висоту 2770 метрів, розташована в Національному парку "Bromo Tengger Semeru" на сході острова Ява біля села Чеморо Лаванг. З декількох оглядових майданчиків на горі Пананджакан відкривається запоморочлива панорама трьох вулканів: Бромо, Баток і Семеру. Від поселення Цеморо Лаванг до оглядового майданчика підніматися трохи більше години. Підйом не складний, на вершину веде нормальна ґрунтова дорога. Щоб зустріти там світанок в компанії трьох вулканів, з готелю в Чеморо Лаванг треба вирушити на гору не пізніше 3:00 ночі.


Більшості туристів, як прибувають до національного парку, нав'язують турпакети з джипами, які в під ранок забирають вас з готелю, везуть на вершину гори, чекають поки ви зустрічаєте світанок, а потім везуть назад в село або у підніжжя вулкану Бромо для подальшого підняття до його кратеру. При чому, ви ще й заплатите за дорогі квитки на Бромо. Пам'ятайте, що це все "розвід лохів", весь цей шлях можна зробити самому пішки і абсолютно безкоштовно. А на зекономлені гроші купити ще мінімум 2 перельоти AirAsia, наприклад в той же Сингапур.


Ближче до 5 години ранку на оглядовому майданчику вже збираються туристи для того, щоб зустріти світанок.
Близько 5:00 починають з'являтися перші промені сонця:
І починають з'являтися сілуети трьох вулканів:


І гори, що оточують кальдеру Тенггер:


А ось на горизонті з'явилося село Чеморо Лаванг, розташоване на краю кальдери:


Світанок настає дуже швидко:
Рано з ранку вся кальдера Тенггер вкрита туманом, що надає додаткового шарму і без того фантастичному пейзажу:


Самий час зробити фото на пам'ять :)


Найактивніший з вулканів - Бромо (2329 м). Цього ранку він був надзвичайно активним. Клуби густого диму з ревінням виривалися з кратеру вулкану. Я вже трохи став перейматися, бо в моїх планах було піднятися до його кратера.


Несподівано став прокидатися і вулкан Семеру - найвищий на Яві (3676 м):
Третій вулкан, Баток, тимчасово спить:
Туристи з усього світу щодня збираються тут, щоб насолодитися фантастичною картиною світанку в компаніх 3-х індонезійських вулканів:


Трохи понасолоджуємося і ми:
Tags: Індонезія, Бромо, Семеру, Ява, вулкани, гори, панорами
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments