Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Вулкан Семеру

Семеру - найвищий вулкан (і взагалі, найвища гора) на острові Ява в Індонезії. Висота його становить 3676 метрів над рівнем моря. Вулкан знаходиться в східній частині острова в південній частині Національного парку "Bromo Tengger Semeru". Семеру є дуже активним: він перебуває в стані майже постійного виверження з 1967 року а до цього дня. Невеликі виверження відбуваються кожні 20-30 хвилин. Треккінг на Семеру доволі популярний серед туристів регулярно, хоча це є досить небезпечним. Так, в 30-х роках минулого столітті від вдихання отруйних газів під час прогулянки на горі помер одинз політични діячів Індонезії. Як правило, сходження на вулкан починаються з села Рану Пане на південному його схилі.


Назва вулкана Семеру (або, як часто кажуть індонезійці, Смеру або Махамеру) означає "Велика гора" і походить від міфічної гори Меру або Сумеру з індо-буддійської міфології і вважається обітеллю богів. За легендою, гора була перенесена на Яву з Індії. Але спочатку була поміщена в західній частині острова, але це спричинило нахилення острова, тому вона була перенесена на схід Яви.


З 1818 року було зафіксовано щонайменше 55 вивержень, 10 з якихпризвели до загибелі людей. Виверження супроводжувалися лавовими і пірокластичними потоками. Кожні 20-30 хвилин Семеру вивергає клуби диму, попелу і пирокластического матеріалу. Як правило, виверження зараз відбуваються в основному в південно-східному кратері вулкану.


Коли рано з ранку я зібрався на гору Пананджакан, щоб оглянути Семеру і ще декілька вулканів, спочатку він не проявляв жодної активності. Але мені повезло: через півгодини Семеру випустив хмару густого диму:


Семеру на початку світанку:
Роздивляємося ближче:
Семеру зі своїми сусідами: вулканами Бромо і Баток:


Tags: Індонезія, Семеру, Ява, вулкани
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments