Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Гола Пристань

Гола Пристань заснована запорізькими козаками в 1709 році. Квітуче, співуче, чарівливе українське місто в 2008 році відзначило 299 річницю з дня заснування. Місто має славну історію, яка своїм корінням йде в далеке минуле. Свідоцтвом цього є курганні поховання пори бронзи і міді (3-2 тисячоліття до н.е.), а також залишки поселення часів скифо-сарматів. Відомо, що в першій чверті XVIII сторіччя, в урочищі поблизу майбутнього поселення, будували свої човни козаки Олешковськой Січі. Звідси вони відправлялися на рибний лов до Дніпровського лиману, возили сіль з Прогнойськіх соляних промислів.

Місце на порожньому піщаному березі річки Конка, з якого козаки переправлялися через Дніпро, називалося Голим Перевозом. У 1709 році тут виникло невелике село - Гола Пристань, де першими поселенцями були волелюбні селяни з своїми традиціями, які займалися ловом риби і полюванням. Новоутворене село увійшло в Збурьевськую волость Дніпровського повіту Новоросійської губернії, а з 1802 року – в Таврійську губернію.
Мешканці самого ж міста називають його трохи по-іншому: "Гола, ПристАнь!"


Крім набережної дивитися в місті особливо немає чого. Можно відвідати музей природи Чорноморського заповідника.
А приїхати сюди треба, що подихати свіжим повітрям, покататися по чарівній дельті Дніпра.


Зупинитися рекомендую на садибі зеленого туризма "Чайка". Почитати мої враження про неї та подивитися числені фото можно тут:
http://andy-babubudu.livejournal.com/57464.html
Крім того, Голу Пристань можна використовувати як базу для здійснення подорожей по Кінбурській косі, Чорноморському біосферному заповіднику та Олешківським піскам.
 
Tags: Гола Пристань, Херсонщина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments