?

Log in

No account? Create an account
Джок'якарта туристична - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Джок'якарта туристична [Jun. 2nd, 2017|07:21 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Найбільш туристичне місто Індонезії Джок'якарта є дійсно унікальним. Місто, яке має понад 1000-річну історію, на зламі 1 і 2 тисячоліть було столицею явансько-індійського царства Матарам, знищеного виверженням Мерапі. Навіть сьогодні Джок'якарта має статус особливого адміністративного регіону, тим самим вона залишилася єдиною збереженою монархією на території Індонезії, якою і сьогодні править султан. Туристів в Джок'якарті багато. Вони зупиняються тут, щоб побачити вулкан Мерапі та два самих знаменитих храмових комплекси Індонезії, розташованих неподалік від міста - буддійський Борободур та індуїстський Прамбанан. В самій Джок'якарті також є на що подивитися: султанський палац Кратон, замок на воді Таман Сарі, залишки фортів і міських укріплень, зоопарк, головна вулиця міста Маліоборо. Але найцікавіше в Джок'якарті вам не покажуть, треба шукати і дивитися самому (про це будемоя наступна розповідь). А сьогодні - про відомі туристичні речі міста-султанату.


Водний палац Таман Сарі - це архітектурний комплекс, що складається з декількох павільйонів, рукотворних ставків і каналів, а також підземних ходів, побудованих під палацом султана. Комплекс був побудований султаном у 1758 р. для своїх наложниць.


Водному палацу присвячена окрема сторінка на сайті.


Неподалік розташований палацовий комплекс Кратон, який є одним з найбільших у світі. Він був побудований у 1755 р., але і по цей день служить резиденцією султана.


Дуже докладно про нього - на окремій сторінці сайту.

Палацовий комплекс і старе місто навколо нього оточено міським муром з баштами і бастіонами XVIII століття, які більше мають декоративний характер:
Міська стіна:


В середині стін - дуже колоритне старе місто, де немає жодного туриста. Про нього я розповім окремо.


Одна з брам міських мурів:


Туристична ж частина міста розташована на північ від палацу султана. Тут є декілька зразків колоніальної архітектури кінця ХІХ - початку ХХ століття. Найяскравіша з них - будівля банку Індонезії:


Напроти - це будівля одного банку того ж періоду:


На цьому місці починається Маліоборо - готовна туристична вулиця Джок'якарти:


Чогось помітно цікавого в архітектурному плані тут немає. Це - вулиця магазинів і сувенірів.


Тут, переважно, панує архітектурний хаос:


Гарні старовинні будинки - лише в районі залізничного переїзду:
Набагато цікавіше буде, якщо зайдете в якісь закуток:


А ось ліхтарі на Маліоборо дійсно привабливі:


Будинок Table Top Plaza за залізничним переїздом:


Будинки в північній частині вулиці Маліоборо:


Монумент Тугу. Його вважають візитівкою Джок'якарти.


На східній околиці Джок'якарти є цікавий зоопарк Gembira Loka Zoo:


Якщо хочете побачити стару Джок'якарту, треба поглибитися на декілька кварталів вглиб від центральної вулиці. Можна побачити багато історичних будинків під черепичним дахом. Про це - в наступній розповіді.
LinkReply