?

Log in

No account? Create an account
Храм Севу - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Храм Севу [Jun. 10th, 2017|08:50 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

Храм Севу (Candi Sewu) - другий за величиною буддійський храм на острові Ява після Боробудура. Він входить до складу великого індуїстсько-буддійського храмового комплексу Прамбанан і розташований в 800 метрах на північ від Лара Джонгранг - головних храмів Прамбанану. Назва з місцевої яванської мови перекладається, як "тисяча храмів", хоча насправді комплекс налічує 249 невеликих святилищ. Комплекс був зведений наприкінці VIII століття королем Ракаї Панангкараном, правителем династії Сандрая. Таким чином, Севу є більш давнім за сам комплекс Прамбанан.


У плані комплекс Севу - це майже правильний квадрат із сторонами 185 метрів на 165 метрів. Він складається з великого центрального храму заввишки 30 метрів, побудованого на триметровому цоколі, і чотирьох рядів невеликих чанди (храмів), що оточують головний храм. Усі вони розташовані чотирма концентричними прямокутними рядами. Принцип планування буддійського Севу співпадає з головним індуїстським храмомовым комплексом Прамбанана.


Вхід з чотирьох сторін до центрального храму охороняється парними статуями дварапала.
Головний храм Севу заввишки 30 метрів.
На кожній з чотирьох сторін головного храму є великі внутрішні осередки, кожна зі своїми входами і сходами, увінчані згори ступами.
Спочатку, в них були встановлені великі бронзові або кам'яні статуї Будди. Упродовж століть усі вони були розграбовані і тепер порожні.


Бічні храми:
До нашого часу храмовый комплекс Чанди Севу дійшов в зруйнованому стані, і зараз проводяться роботи по його відновленню, тому доступ до нього обмежений.


Між Прамбананом та храмом Севу розташований ще один невеликий храмовий комплекс - Лумбунг. У перекладі з індонезійської мови назва храму означає "зерносховище" або "сарай". Храм Чанди Лумбунг також зведений близько 850 року за часів королівства Матарам. Храм складається з головного великого святилища і шістнадцяти святилищ меншого розміру, що оточують його правильними рядами. Храм, як і інші храми Прамбанана, знаходиться в напівзруйнованому стані, але на його стінах збереглися красиві барельєфи.


LinkReply