Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сінгапур: Чайнатаун

Найцікавішим з трьох етнічних кварталів Сінгапура (ще є арабський і індійський) є китайський - Chinatown. Він є досить яскравим і самобутнім, найдовершеніші зразки колоніальної архітектури знаходяться саме тут. Вони навіть мають свій особливий стиль, який прийнято називати "китайським бароко". Він, як і інші етнічні квартали міста, з'явився завдяки Стемфорду Раффлзу, який визнав необхідним виділити кожній общині багатонаціонального Сінгапуру окреме місце для поселення. Так він розв'язав відразу дві проблеми: загрози міжнаціональних конфліктів і адаптації іммігрантів в новій для них країні.


Якщо два століття тому в Сінгапурі мешкали близько трьох тисяч китайців, то до кінця ХХ століття їх чисельність істотно збільшилася: сьогодні представники цієї нації складають три чверті усього населення країни, і у них абсолютно немає необхідності тулитися в одному-єдиному кварталі. Тому сучасний сінгапурський Чайнатаун, майже повністю зруйнований в середині XX століття, але з причини своєї історичної цінності старанно відновлений, з китайського кварталу в звичному розумінні перетворився на туристичний центр Сінгапуру.


Чайнатаун сьогодні - це мініатюрні китайські будиночки, що помітно контрастують з велетенськими хмарочосами, колоритні чайні і антикварні крамниці, що сусідять з ультрасучасними офісами, і, звичайно ж, величезне скупчення ринків і магазинів. Тут можна купити сувеніри на будь-який смак - від невитіюватих прикрас до антикваріату.


Сінгапурський Чайнатаун - це місце, до можна дешево і смачно поїсти та придбати сувеніри. Тутешні кафе і ресторанчики пропонують величезний вибір традиційних блюд китайської кухні. Більшість з них розплоджені уподовж Smith Street, яку так і називають - Вулиця Їжі.


Зразками архітектури китайсього бароко можна насолоджуватися годинами:


Чайнатаун примітний і своєю храмовой архітектурою. І що найдивовижніше, далеко не усі розташовані на його території культові споруди - буддійські. Шрі Маріамман, що височіє в центрі Китайського кварталу, є старим індуїстським храмом Сінгапуру, майже ровесником міста. Своєю появою він зобов'язаний вихідцеві з Індії Нарайне Піллаї, який прибув на острів разом із засновником міста лордом Стемфордом Раффлзом. Залишивши службу у Британській Ост-індській компанії, він відкрив свою справу і досить швидко збив пристойний стан, ставши лідером індійської общини Сінгапуру.


У 1823 році Нарайна Піллаї добився виділення потрібної ділянки землі під будівництво храму. Вдалося йому це не з першого разу: важливим чинником була близькість джерела води, необхідної для здійснення індуїстських ритуалів. Через чотири роки на цьому місці був зведений дерев'яний храм, який в 1843 році змінила надійніша цегляна будівля. Добудовувався і прикрашався він ще впродовж більш ніж ста років, і свій сучасний вигляд Шрі Маріамман, що ввібрав найяскравіші риси дравидського стилю, характерного для храмовой архітектури Південної Індії, набув тільки в 60-х роках ХХ століття.


Чудовий храм був присвячений богині-матері Маріамман, яка, як вірять прибічники індуїзму, дає життя, харчування, а також захищає від різних хвороб і епідемій. Культ Маріамман, яка - подібно до інших індуїстських богів - з'являється у багатьох обличиях і під різними іменами, налічує більше чотирьох тисяч років і найбільш поширений в південних районах Індії, звідки відбувається велика частина індійського населення Сінгапуру. До речі, невелика статуетка богині Маріамман, яку ще в 1827 році встановив в храмі сам Нарайна Піллаї, зберігається тут досі.


Візитною карткою і символом Чайнатауна храм Шрі Маріамман став завдяки п'ятиярусній вежі, що височіє над входом у святилище, багато декорованій безліччю скульптурних зображень індуїстських богів і екзотичних чудовиськ. А над самими воротами, що ведуть в храм, завжди висять зв'язки тропічних фруктів, символізуючих чистоту і гостинність.


Храм священного зуба Будди, чия напрочуд красива будівля прикрашає сінгапурський Чайнатаун, порівнюють із старовинною скринькою, численні скриньки якої зберігають небачену кількість дивовижних скарбів.


Сам храм, що вражає пишністю і розкішшю внутрішнього убрання, знаходиться на першому поверсі чотирьохрівневої будівлі. На другому розташувався невеликий магазин з тематичною літературою, сувенірами і пахощами, а також кафе, де можна випити справжній китайський чай. Третій поверх займають два цікаві музеї: один присвячений історії буддійської культури, інший ілюструє історію головного скарбу храму - священного зуба Будди, який знаходиться на четвертому поверсі.


Хмарочоси Даунтауна - сусіди сінгапурського Чайнатауна:


Tags: Сінгапур, бароко, храми
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments