Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сінгапур: Gardens by the Bay

Незвичайний архітектурно-ландшафтний комплекс Gardens by the Bay ("Сади у затоки") - одна з найновіших і поза сумнівом найоригінальніших пам'яток Сінгапуру. Цей футуристичний ботанічний сад, що поєднує природну природність і сучасні технології, був відкритий на узбережжі затоки Marina Bay, що омиває місто-державу, влітку 2012 року. На його величезній території площею в 101 гектар розташувалися декілька тематичних садів з водоспадами і басейнами, дві технологічні теплиці з екзотичними рослинами і штучні супердерева.


Найвражаючим елементом комплексу Gardens by the Bay є 18 велетенських супердерев заввишки від 25 до 50 метрів. Кожне з них є металевою конструкцією, покритою оболонкою з живих рослин: папоротей, орхідей і інших кольорів, які ростуть прямо в повітрі, утворюючи так звані вертикальні сади.


Супердерева, окрім того що є найоригінальнішою складовою комплексу, виконують ще і екологічну функцію. За допомогою сонячних батарей, розташованих в кроні, вони акумулюють сонячну енергію, а завдяки спеціальним резервуарам, розміщеним в стволах, - збирають дощову воду. Крім того, велетенські штучні дерева стримують вітер, згубний для багатьох рослин в парку.


Стежка "OCBC Skyway" проходить на висоті між двома великими наддеревами, з неї можна насолодитися панорамою на сади з висоти пташиного польоту.
На території садів - декілька штучних озер із смагардовою водою:
Вночі наддерева пожвавлює світломузичне представлення OCBC Garden Rhapsody.

На території саду є дві космічні оранжереї у вигляді черепах, в яких за допомогою спеціальних екотехнологій підтримується особливий мікроклімат, необхідний для зростання більше 200 тисяч рослин і дерев з усіх континентів. У одній з них - Cloud Forest, що досягає у висоту 58 метрів, створений вологий екваторіальний клімат: тут коштує увитий рідкісними тропічними рослинами штучний 35-метровий пагорб, з якого стікають водоспади.
У другій теплиці - Flower Dome, яка на 20 метрів нижче сусідньої, відтворений сухіший середземноморський клімат і зібрані зникаючі рослини з берегів Південної Європи і Північної Африки.

Tags: Сінгапур, парки, хай-тек
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments