Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сінгапур: Cloudy Forest

На території Садів у затоки (Cloudy Forest) в Сінгапурі є дві величезні оранжереї. Перша з них - Cloudy Forest ("Хмарний ліс"), друга - Flower Dome ("Квітковий купол"). Великі теплиці мають дві особливості. По-перше, вони мають дуже великий скляний дах без додаткової внутрішньої підтримки. По-друге, конструкція сильно спрямована на зведення до мінімуму дії на довкілля. Дощова вода збирається з поверхні теплиці і циркулює в системі охолодження, яка сполучена з супердеревами. У оранжереї під назвою "Хмарний ліс" площею 0,8 гектара створені умови вологого екваторіального клімату, характерного для тропічних гірських районів на висоті 1000-3000 метрів. До послуг гостей 35-метровий водоспад, 42-метрова гора, покрита пишною екзотичною рослинністю, а також повітряна стежка, прокладена по спіралевидній траєкторії.


"Хмарні ліси" нечасто зустрічаються на Землі. Вони знаходяться в екваторіальному і субекваторіальному поясах на висотах від 500 м до 4000 м над рівнем моря. На такій висоті температура знижується, водяна пара, що міститься в повітрі, конденсується, утворюючи туман, хмари. Крапельки туману осідають на листі, забезпечуючи рослини водою. Річна кількість опадів може коливатися від 500 до 10 000 мм, середня температура - від 8 до 20°С. Деякі автори називають ці ліси моховими, эльфийскими, гірськими тропічними, високогірними дощовими лісами.
Клімат "хмарного лісу" важко і дорого відтворити в штучних умовах. Необхідна температура повинна поєднуватися з високою вологістю і хорошій циркуляції повітря, що перешкоджає розвитку водоростей і фітопатогенних мікроорганізмів. Такої рукотворної експозиції "хмарного лісу", окрім Сінгапуру, немає ніде у світі. І ця не лише розвага для туристів.
У центрі павільйону стоїть величезна зелена гора (42 метри), що має декілька поверхів, на яких розташовані декілька пластів тропічного лісу. Вона повністю автоматизована - можна поднятся на ліфті, а спуститься по спеціальних почіпних мостах.
Навкруги і по поверхні "гори" розміщені рослини. З підвісних різнорівневих майданчиків, сполучених "стежинами", можна подивитися на ці рослини як з боку, так і зблизька.


З вершини гори падає 35-метровий водоспад.
Найголовніше призначення водоспаду (Cloud Mountain), після декоративних функцій, - підтримувати відповідну для рослин температуру. На вершині "гори" вона нижча, ніж біля основи на 5ºС. У поєднанні з високою вологістю повітря, це дозволяє створити рослинам такі умови, які відповідають клімату в місцях традиційного прорастання.


І ще в оранжереї є якісь сталагміти, призначення яких з'ясувати не вдалося:


Subscribe

 • Підсумки-2018

  2018 рік став 15-м роком моїх інтенсивних подорожей. За цей період я відвідав 50 країн і близько 1300 міст, містечок та цікавих куточків. Цей рік був…

 • Малінді. Прощання з Африкою

  Місто зі смачною італійською назвою Малінді розташоване на березі Індійського океану між Момбасою і Ламу. Воно стало останнім містом в Африці, яке…

 • Ламу - африканське середньовіччя

  Ламу вважається одним з найстаріших і добре збережених середньовічних міст в Африці. Ламу є найстарішим постійно населеним містом в Кенії, він був…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments