Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сінгапур: Flower Dome

В сінгапурському Garden of the Bay ("Сади у затоки") поряд з оранжереєю Claudy Forest ("Хмарний ліс") є ще більш велика і дививижна оранжерея Flower Dome ("Квітковий купол"), де зібрані найкращі колекції квітів і рослин з екваторіального і тропічного поясів. Тут створений м'який, сухий клімат і вирощуються рослини, що зустрічаються в Середземноморському регіоні і інших напівпосушливих тропічних районах: в деяких частинах Австралії, Південної Америки, Південної Африки). Квітковий купол має 38 метрів заввишки і в ньому підтримується температура між 23-25 °C.


Дивовижна конструкція 38-метрового "Квіткового куполу" не має додаткових опор. Необхідну жорсткість велетенської конструкції надає сталева сітка, що несе на собі більше трьох тисяч скляних панелей, покритих особливим видом скла, що затримує надлишок сонячної енергії. Внизу проходять спеціальні труби з холодною водою, що охолоджують повітря, а тепле повітря саме собою збирається у верхній частині куполу. Крім того, на поверхні куполів розміщені керовані заслінки, які при підвищенні температури автоматично висуваються, створюючи тінь. В цілому в "Квітковому куполі" прохолодніше, ніж на вулиці, на 10-15 градусів.


Простір під куполом зазвичай ділять на дев'ять садів. П'ять з них представляють природні зони Південної Америки, Каліфорнії(Центральної Америки), Південної Африки, Австралії, Середземномор'я. Ще два - тематичні. У одному баобаби, в іншому сукуленти. Ще два сади - це рослини у фазі цвітіння - постійно оновлювані сезонні колекції.


Сукуленти родом з різних континентів ростуть разом у верхньому ярусі парку. Тут найсухіше і прохолодніше повітря і найбільше світла.


Цереуси і агави:
Різні види кактусів:
Пахіподіуми:


Баобаби:


Австралійський брахихітон:


Фінік канарський:
Оливкові дерева:


Травяне дерево:
Араукарія чілійська:


Тимчасові експозиції зазвичай присвячені якому-небудь святу і складаються з рослин, що цвітуть в цей час. На цей раз це була величезна колекція тюльпанів:
Неопізнані рослини:
Tags: Сінгапур, парки
Subscribe

 • Карен і Лангатта. Центр жирафів

  Карен і Лангатта - заможні передмістя Найробі неподалік від Національного парку Найробі. Раніше тут оселялися, переважно, англійські колоністи,…

 • Національний парк Найробі

  Після невдачі з потраплянням до Ботсвани, де ми мали відвідати сафарі в Національному парку Чобе, перед нами постав вибір, куди ж поїхати на сафарі.…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments