Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Явор: замок пястів

В маловідомому містечку Явор у Нижній Сілезії - безліч пам'яток минулого. Одна з ним - замок пястів (князів Свідницько-Яворських), який розташувався на річці Нисі-Шальоній. Замок, збудований у середньовіччі, неодноразово перебудовувався, і дійшов до наших днів в еклектичному вигляді, зберігли у своїх мурах сліди первинної забудови. Замок розташований у середмісті Явора, на його території можна зайти, але в приміщеннях замку розташовані різні установи. Проте на замкову вежу можна без проблем піднятися, щоб подивитися чудову панораму Явора і околиць.


Першою будівлею замку була оборонна житлова башта, яку оточував вал і рів. Башта ця була збудована до 1224 роком за каштеляна Радослава з Болеславця, який мав свою резиденцію в Яворі. Після 1274 року, коли було створено Яворське князівство, замок став княжою резиденцією і з цим фактом пов'язано його розбудову у подальші роки.


Замок в Яворі був місцеперебуванням померлого у 1286 році князя Бернарда. Князь Болко І наприкінці свого панування забезпечуючи столичне місто Явір від чеської загрози, оточив його оборонними мурами. Тоді замок було укріплено кам'яними фортифікаційними спорудами, які замінили дерев'яно-земляні укріплення. У середньовіччі замок був місцеперебуванням пястівського роду князів яворсько-свідницьких аж до смерті Болка II Малого у 1368 році.


До 1392 року замок знаходився у власності княгині Агнеси, після чого Явор перейшов у володіння чеських королів. У 1490 році тут приймав гостей чеський король Владислав Ягеллончик, а майже 200 років по тому - Марисенька, дружина Яна ІІ Собєського. Замок був неодноразово перебудовуваний і відбудовуваний в XV і XVI століттях після знищення (у тому числі і під час тридцятирічної війни) і втратив свій вигляд середньовічній фортеці.


Від часів сілезьких воєн, коли Сілезія була занята Пруссією поки до 1956 року, замок виконував роль в'язниці. У 1751 році перебудовано годинникову башту, яка виконувала функції оглядової вежі в'язниці. У 2006 році було зареєстровано Товариство "Замок пястів" в Яворі і замок був взятий під охорону держави.
В'їзна брама замку:


Замкове подвір'я:
Портал, що веде у приміщення замку:


Вид з замкової вежі на замкове подвір'я:


Вид на місто:


Tags: Нижня Сілезія, Польща, Явор, замки
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment